Ще минулого вересня Apple заявила, що розпочне дослідження використання Apple Watch як діагностичного засобу для виявлення COVID-19, і зараз вона почала виконувати  обіцянку. Engadget повідомляє, що Apple, Університет Вашингтона та проект Seattle Flu Study залучають добровольців для проведення досліджень в Сіетлі та околицях, щоб оцінити, чи можуть  Apple Watch та iPhone прогнозувати та діагностувати респіраторні захворювання, такі як COVID-19.

Кожен учасник отримає  годинник Apple Watch, який постачається разом із програмою досліджень, який їм доведеться носити весь час протягом шести місяців. Всім залученим потрібно буде щотижня заповнювати опитування в додатку Apple Research на своєму iPhone, але ті, хто захворіє, отримуватимуть домашній тест – мазок з носа та запит надати більше даних про стан здоров’я через Apple Watch. Як і в багатьох таких дослідженнях, інформація про добровольця та статистика залишатимуться конфіденційними. Програма працює на iPhone, починаючи з моделі 6s.

Дослідження з клініки Mount Sinai, опубліковане кілька місяців тому, показало, що Apple Watch може виявити COVID-19 рано, помітивши незначні зміни серцебиття до тижня до появи симптомів. Дослідження, проведені Стенфордським університетом, також підтвердили це. Проект UW може підтвердити ці висновки, і не буде дивно, якщо дані вплинуть на подальший функціонал Apple Watch (або, принаймні, WatchOS).

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.