Apple оголосила про запуск програми доступу Find My Network, що дозволяє відстежувати Bluetooth-пристрої сторонніх виробників разом із пристроями від Apple.

Раніше Find My підтримувала пошук тільки фірмових пристроїв Apple, проте тепер функціональність програми поширюється і на продукти інших виробників, включаючи Belkin, Chipolo і VanMoof. Нові електронні велосипеди VanMoof S3 і X3 будуть сумісні з Find My як і бездротові навушники Belkin Soundform Freedom True Wireless і засіб пошуку предметів Chipolo ONE Spot. Найближчим часом інші сторонні виробники також будуть пропонувати продукти з підтримкою нової програми доступу.

У Apple є суворий набір правил для пристроїв, які підтримує програма, і всі сторонні продукти повинні дотримуватися захисту конфіденційності. Схвалені продукти можна буде додати в додатку на нову вкладку Items. У магазині такі пристрої будуть відзначені значком Works with Apple Find My. Продукти сторонніх виробників можна додати в додаток Find My на пристроях під управлінням версій iOS 14.3 і молодше або версій macOS Big Sur 11.1 і молодше.

У разі втрати пристрою користувач також зможе відшукати його на карті або відтворити звук для визначення місцезнаходження загубленого пристрою. Крім того, з’явиться можливість перевести девайс в режим “втрачений”, прив’язавши його до Apple ID і таким чином заблокувавши будь сторонні підключення.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.