Apple скануватиме фото в iPhone користувачів, щоб захистити дітей від насильства. Про це заявив сам американський технологічний гігант.

Поки це планують лише у США, де компанія встановить на смартфони спеціальне програмне забезпечення.

Система локально скануватиме фото користувачів iPhone, перед тим як передати дані до хмарного сховища.

Якщо система визначить, що власник iPhone зберігає незаконні зображення, вона попередить працівників Apple.

Якщо ж фахівці Apple переконаються у протиправності зображень, вони можуть передати їх до правоохоронних органів.

Apple перевірятиме iPhone користувачів на наявність зображень жорстокого поводження з дітьми

Apple працюватиме з фото, що надав Національний центр пошуку зниклих та експлуатованих дітей США. Програма порівнюватиме зображення користувачів з базою даних за допомогою алгоритмів гешування. Технологія також фіксуватиме відредаговані версії фото.

Однак дослідники у галузі безпеки побоюються, що сканування iPhone стане першим кроком до стеження за мільйонами персональних пристроїв.

Експерти вважають, що цю технологію можуть використати авторитарні уряди для отримання доступу до особистих даних жителів своїх країн.

Apple заявила, що нові версії iOS та iPadOS, які планують випустили в кінці цього року, матимуть “нові додатки кодування, котрі допоможуть обмежити поширення зображень жорстокого поводження з дітьми в інтернеті, забезпечуючи при цьому конфіденційність користувачів”.

Apple перевірятиме iPhone користувачів на наявність зображень жорстокого поводження з дітьми

Точність

Компанія заявила, що система має “надзвичайно високий рівень точності та гарантує менше однієї помилки на один трильйон випадків на рік”.

Apple каже, що вручну перевірятиме кожен звіт, щоби підтвердити збіг. Потім їхній фахівець може заблокувати акаунт користувача та повідомити у правоохоронні органи.

Компанія стверджує, що нова технологія пропонує “значні” переваги конфіденційності – оскільки файли перевірятимуть на самому iPhone, а фахівцям Apple надходитимуть звіти лише у разі збігу.

Apple перевірятиме iPhone користувачів на наявність зображень жорстокого поводження з дітьми

Однак деякі експерти висловили стурбованість.

“Незалежно від довгострокових планів Apple, вони надіслали дуже чіткий сигнал. На їхню (дуже впливову) думку, можна безпечно створювати системи, які сканують телефони користувачів на предмет забороненого контенту”, – сказав Метью Грін, дослідник у галузі безпеки з університету Джонса Гопкінса.

Грін порівняв це з проривом дамби, додавши, що тепер “уряди вимагатимуть такого ж від кожного”.

Джерело: BBC

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

В Україні користувачів Android та iOS атакує небезпечне шкідливе ПЗ

Чи варто використовувати VPN для перегляду усіх веб-сторінок? ПОРАДИ

Як перевірити шкідливий чи безпечний сайт? – ПОРАДИ

Як змусити AirPods повідомляти про дзвінки та сповіщення на iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перевірити, які програми на iPhone Ви використовуєте найчастіше? – ІНСТРУКЦІЯ

До речі, користувачі ніколи не зможуть встановити Windows 11 на несумісні пристрої. Групова політика не дозволить Вам обійти обмеження апаратного забезпечення для установки Windows 11.

Apple має намір додати підтримку системи розпізнавання осіб Face ID на комп’ютери Mac протягом наступних двох років. Про це повідомив оглядач Bloomberg.

Зловмисники все частіше використовують безкоштовний месенджер Discord як канал для поширення шкідливих програм.

Окрім цього, стало відомо про великий витік даних учасників Clubhouse. Провідний експерт з кібербезпеки Джіт Джайн повідомив, що повна база телефонних номерів Clubhouse виставлена ​​на продаж в Darknet.

Також стало відомо, що операційна система Windows 11, яка ще офіційно не вийшла, але вже доступна для скачування і попереднього знайомства, використовується зловмисниками, які намагаються підсунути користувачеві шкідливе ПЗ під виглядом нової ОС.