Apple випустила оновлення програмного забезпечення для трекерів AirTags, що ускладнює використання їх людьми для прихованого відстеження, повідомляє TheVerge. Відповідно до даних офіційної заяви, Apple також працює над додатком для користувачів Android, який дозволить їм виявляти потенційно небажані трекери.

AirTags були випущені на початку цього року як рішення Apple, яке допомагає людям відстежувати повсякденні предмети. У своїх рекламних матеріалах Apple демонструє, як люди знаходять загублені ключі або сумки, на яких прикріплені розумні мітки. Однак існують занепокоєння, що крихітні пристрої використовуються для таємного відстеження людей без їх відома, і з моменту виходу AirTags ми бачили численні звіти, які вказують на те, що потрібні деякі налаштування, щоб зробити пристрої більш захищеними від конфіденційності для всіх.

До оновлення, якщо AirTags не знаходились у власника, вони б видавали сигнал через три дні, якщо вони виявили, що рухаються. Якщо у Вас був повністю оновлений iPhone, Ви могли б отримати сповіщення “AirTag Found Moving With You”, але неоновленим користувачам iPhone та користувачам Android не пощастило -їх так не попереджають. Зараз Apple оновлює AirTags до видавання звукового сигналу в певний момент між  8 та 24 годинами з моменту встановлення, значно зменшуючи час, який AirTag може приховано проїхати разом з людиною, перш ніж його знайдуть.

Apple заявляє, що додаток для Android з’явиться  пізніше, але цього року,  і зможе виявляти AirTags та інші мережеві аксесуари, що використовують Find My – такі як трекер Chipolo.

Проте, період від 8 до 24 годин – це ще довгий час для відстеження, якщо Ви про це не знаєте, але приємно помітити, що Apple принаймні починає вирішувати деякі проблеми людей. Оновлення виходить 3 червня і має завантажуватися автоматично.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.