Щоразу, коли ви ставите лайк, поширюєте контент у Facebook або відвідуєте сайти через додатки цієї соціальної мережі, за вами стежать.

Навіть якщо ви ніколи не заходили на сайт Facebook, компанія може відстежувати вашу діяльність у браузері без вашого відома. Про те, що найбільша соціальна мережа у світі створює секретні файли про діяльність мільярдів людей, пише The Daily Mail.

Компанія Марка Цукенберга запевняє, що використовує цю інформацію для цільової реклами та формування контенту, який будується на наших вподобаннях, а також задля забезпечення безпеки.

Власники аккаунтів у Facebook можуть завантажити копію файлу, у якому зібрана вся інформація про них, але конфіденційність користувачів, які відстежується третіми особами, наразі під питанням. Так, отримати доступ до файлу з вашими даними у Facebook можна зайшовши у “Налаштування” і далі натиснувши “Завантажити копію ваших даних з Facebook”.

У 2010 році компанія Facebook стала першою соціальною мережею, яка надала користувачам можливість завантажувати файли, що містять свою особисту історію, на сервісі.

Для своєї роботи Facebook використовує дані, зібрані від 1,4 мільярда активних користувачів з усього світу, в якості основи для алгоритмів, які пов’язують рекламу та інші матеріали з онлайн-профілем людини.

Зокрема, ця соціальна мережа може збирати дані про всю діяльність в інтернеті, починаючи від пошуку та історії чату в Messenger і закінчуючи завантаженими фотографіями та файлами, що надсилаються на його сервери.

Крім того, Facebook використовує плагіни та файли-cookie – інструменти, які відстежують діяльність користувача в інтернеті, – для збору даних через сторонні веб-сайти.

Більш ніж 10 тисяч веб-сайтів складаються з невидимих трекерів, які називаються пікселями. Вони записують інформацію про те, якою операційною системою ви користуєтеся, яка ваша IP-адреса, яку активність на веб-сайті ви здійснюєте продовж відвідування.

Це дозволяє компанії знати все, починаючи з того, де ви знаходитеся, хто є вашим інтернет-провайдером, які типи сайтів вам подобаються та скільки часу ви витрачаєте на їх відвідування.

Користувачів непокоїть те, що соціальна мережа відстежує активність та обробляє конфіденційну інформацію. У зв’язку з цим  компанію Facebook уже притягнули до юридичної відповідальності.

У лютому 2018 року бельгійський суд постановив зупинити відстеження діяльності бельгійських користувачів інтернету, які не мають аккаунту у соцмережі або штрафуватиме компанію на 250 000 євро на день.

Напротивагу Facebook вважає, що файли-cookie та пікселі використовуються відповідно до технологічних стандартів.

Джерело: Українська правда. Життя