В офіційному магазині додатків для Windows фахівці виявили безліч платних додатків, які насправді є продуктами з відкритим вихідним кодом, які можна поширювати тільки безкоштовно.

Так, адміністратори сайту видання BleepingComputer знайшли в Microsoft Store платні копії оупенсорсних програм ScreenToGif, PhotoDemon, Captura і OBS Studio. Наприклад, програма ScreenToGif перейменована і продається як Screen Recorder Plus за 1,99 долара або поширюється безкоштовно під назвою Screen Recorder & Webcam Recorder, але вимагає 2,99 долара за включення можливості збереження відео.

З клонів видалені будь-які згадки справжніх розробників і всі сліди ліцензій, а авторські права приписані іншим розробникам. Автори оригінальних продуктів стверджують, що Microsoft залишає скарги без відповіді. Наприклад, творець PhotoDemon Таннер Хелланд розповів, що зв’язувався з компанією понад два тижні тому, але йому так і не відповіли, а підроблена версія його програми як і раніше продається в Microsoft Store. Про платний клон Captura компанії Microsoft стало відомо більше місяця тому, але жодних дій із захисту інтелектуальних прав компанія не вчинила, а шахраї продовжують заробляти на вкраденому продукті.

Платні копії оупенсорсних програм – не єдина проблема Microsoft Store. У магазині також можна виявити безкоштовні платні піратські версії деяких додатків із закритими кодами, наприклад, Putty, Audacity, 7-Zip і AIMP. Вони портироваі піратами з дестопних програм з порушенням авторських прав, але Microsoft це зовсім не турбує.

Нагадаємо, кілька днів тому з офіційного екаунту технічної підтримки Samsung у Twitter надійшло повідомлення щодо обов’язкової ручної антивірусної перевірки телевізорів, підключених до Wi-Fi мережі.

Також засновник компанії Nitro-Team і фахівець з кібербезпеки з Казахстану Батиржан Тютеєв запустив Telegram-бота, за допомогою якого користувач може перевірити, чи витікали паролі від його електронної пошти до будь-яких баз. За даними творця бота, за годину ним встигли скористатися 10 тисяч осіб.

Окрім цього, працівники кіберполіції викрили двох 33-річних чоловіків, причетних до викрадення майже 420 тисяч гривень з рахунку одного з мешканці Київщини. Знаючи про вразливості онлайн-ресурсу потерпілого, зловмисник використав їх для