Через мобільний додаток шахраї знімали кошти і перераховували на власні рахунки

4 Переглядів 2 хв. читання

Несанкціоноване списання коштів через мобільний додаток одного з українських банків організували троє мешканців міста Івано-Франківськ.  Про це повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції національної поліції України.

Зловмисники перераховували гроші клієнтів одного із українських банків на підконтрольні їх рахунки іншого українського банку та в подальшому використовували кошти на власний розсуд. При цьому несанкціоноване списання коштів було можливе лише завдяки мобільному додатку, установленому на мобільний пристрій чи комп’ютер клієнта банку.

До кіберполіції звернулися представники служби безпеки банку із повідомленням про несанкціоновані списання грошей з особистих рахунків клієнтів. За даним фактом було розпочато кримінальне провадження.

За адресами проживання учасників злочинної групи поліцейські провели санкціоновані обшуки. Вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, додаткові носії інформації, банківські картки та чорнову документацію. Вилучене направлено на експертизу.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. Підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Їм загрожує до восьми років ув’язнення.

Для того аби уберегти свої заощадження, фахівці з кіберполіції радять:

  • не вводити дані банківської картки на неперевірених сайтах;
  • при здійсненні розрахунків в мережі Інтернет користуватися перевіреними сайтами (тобто такими, де використовується захищений протокол https://);
  • підключити послугу “SMS-банкінг” та відслідковувати всі фінансові операції;
  • періодично проводити сканування комп’ютера на віруси та використовувати актуальне антивірусне програмне забезпечення;

Якщо ж Ви стали жертвою злочинних дій цих правопорушників у кіберполіції просять повідомити про злочин за допомогою форми зворотного зв’язку.

Поділитися