Якщо Ви у дорозі, а поїздка має бути тривалою, чи  застрягли на кілька годин у заторі дорогою з роботи, Вас може спіткати ще одна неприємність – розряджена батарея смартфону. Однак панікувати не варто, адже у сучасних автомобілях є USB-роз’єми, або ж можна скористатися прикурювачем. Але чи безпечне заряджання телефону через автомобільний USB-роз’єм?

З першого погляду підключення телефону до USB-порту Вашого автомобіля може здатися абсолютно нешкідливим. Але якщо у зарядці немає надзвичайної необхідності, не варто підключати через кабель ваш iPhone або Samsung до бортового живлення, адже це може стати великою помилкою.

Чому так? Ось кілька доводів, вірити чи ні в які – вирішувати тільки Вам:

По-перше, зарядка телефону в автомобілі – справа у 80% випадків марна. USB-порт у Вашому автомобілі, найімовірніше, не буде забезпечувати потрібного струму. В результаті Ваш смартфон може банально розрядитися до нуля під час зарядки, якщо Ви ним будете користуватися.

“Багато людей можуть помітити, що під час їх 30-60-хвилинної поїздки додому з роботи підключений телефон ледь заряджається, – стверджує Бред Ніколс, технік компанії, що спеціалізується на ремонті девайсів Staymobile. – Це в основному пов’язано з тим, що телефон використовує більше енергії, ніж автомобільний зарядний пристрій здатний дати”.

Насправді це легко перевірити: наприклад, у автомобілі можна заряджати iPhone дві години і просунутися лише на 10-15%.

По-друге, ще гірше йтимуть справи з зарядкою мобільного телефону через прикурювач. У цьому випадку смартфон може отримувати занадто багато енергії. Більшість прикурювачів здатні “розігнатися” за віддачею сили струму до 10 ампер, в той час як більшість зарядок працює на 1, максимум 3 амперах.

Якщо зарядка працює нормально, то в цілому проблем виникнути не повинно. Але якщо зарядний пристрій пошкоджено або це китайський замінник оригіналу, очікуйте на клопоти. Встромлений в гніздо прикурювача, він може спровокувати раптові коливання напруги, які можуть призвести до перегріву смартфона, пошкодження внутрішніх компонентів або, в окремих випадках, до зламу пристрою.

По-третє, зарядка телефону через USB-порт може розрядити акумулятор Вашого автомобіля. Не дивуйтеся, як стверджують фахівці, буває і таке. Якщо постійно залишати пристрій зарядки в автомобілі із заглушеним двигуном, рано чи пізно відбудеться наступне: Ви не зможете завести автомобіль, тому що акумулятору не вистачить пускового струму. Він просто розрядиться.

Зазвичай це не має значення для тих власників, у яких у гаражі стоять нові автомобілі з новими батареями. Але якщо Ваше авто старе, варто уникати зарядки телефону через USB-порт.

Найкраща порада, якщо Вам все ж потрібно зарядити гаджет, – візьміть з собою якісний повербанк і заряджайте пристрій від нього.

До речі, ноутбук, смартфон або планшет на відпочинку для багатьох стали незамінними атрибутами. Однак власники, які вирушають в подорож зі своїми пристроями, наражають себе на низку небезпек. Спеціалісти ESET підготували 10 основних порад, які допоможуть зберегти дані та пристрої користувача у безпеці під час подорожі.

Cybercalm писав, як захистити поштові скриньки, сторінки у соцмережах. Адже сьогодні паролі підбирають на мільярди особистих екаунтів.

Також на нашому ресурсі Ви можете дізнатися, як створити такий пароль, що зловмисникам знадобиться мільйони років на його злам.