У наш час люди легко діляться своїм особистим життям з рештою світу. У більшості випадків, коли Ви створюєте профіль у соціальних мережах, таких як Instagram та Facebook, типовим налаштуванням буде загальнодоступність вашої інформації. Це дозволяє будь-кому у світі бачити вміст, яким Ви ділитесь, бачити деякі Ваші дії в соціальних мережах та мати доступ до цінної інформації, наприклад вашого повного імені, адреси електронної пошти тощо.

Що може піти не так, якщо Ви будете аж занадто багато ділитися особистим у соціальних мережах:

Сталкери

Зазвичай, це люди одержимі знаменитостями, але може статися так, що і Ви знайдете свого сталкера, показуючи занадто багато у своєму профілі в соціальних мережах, кожен може скористатися такими методами, як Google Earth, щоб знайти Ваше точне місцезнаходження та врешті-решт почати переслідувати Вас.

Сталкінг — прояв небажаної уваги до людини, переслідування та інші дії, що спричиняють дискомфорт в об’єкта такої уваги. Сталкер може очікувати на вас біля під’їзду або під офісом, телефонувати посеред ночі, писати десятки повідомлень щодня, в яких загрожуватиме або, навпаки, тиснутиме на жалість.

Сьогодні сталкінг вважається одним із видів психологічного насильства.

Крадіжки особистих даних

Не потрібно багато інформації для здійснення шахрайства з особистими даними. Коли Ви телефонуєте своєму лікарю або своєму банку або заходите до місцевого магазину мобільних телефонів, Вам задають запитання: як Ваше повне ім’я, дата народження, поточна адреса та номер телефону. Дуже часто їм також потрібен номер соціального страхування або принаймні останні чотири цифри. З огляду на це, тепер Ви можете бачити, що сотні мільйонів профілів соціальних медіа у всьому світі мають цю інформацію, вона є доступною на таких сайтах, як Facebook. Тому іноді інформація в соціальних мережах полегшує роботу кіберзлочинцям.

Шантаж

Розкриття занадто особистої інформації в соціальних мережах іноді дає Вам необхідний приплив дофаміну, робить Ваше життя більш яскравим, напевно. Тим не менш, це також може дозволити буквально будь-кому шукати підказки, як шантажувати Вас. Ми живемо в світі, де публічне ганьблення може відбуватися буквально від кожного, хто не підтримує Вашу думку. Якщо Ви в кінцевому підсумку посперечаєтесь із незнайомцем, він може, можливо, викопати коментарі, які Ви сказали в соціальних мережах, і використати їх для шантажу, або може зіпсувати Ваше життя, поділившись чимось компрометуючим із Вашим роботодавцем.

Соціальне профілювання

Той факт, що Ви занадто особистим ділитися в соціальних мережах, може використовуватися для соціального профілювання потенційними роботодавцями, діловими партнерами або будь-ким, хто збирається розпочати з Вами стосунки. Іноді Ви можете використовувати свої соціальні мережі на свою користь, але це також може дратувати, якщо роботодавець поміщає Ваше резюме в нижню частину стопки просто тому, що їм не сподобалось те, що вони побачили в соціальних мережах.

Хтось може стверджувати, що якщо Ви приєднаєтесь до соціальної мережі, то, мабуть, Вам чогось не вистачає в житті. Також, якщо Ви бачите когось, кого не знаєте особисто; ця людина може бути тією, хто повідомить про Вашу діяльність у соціальних мережах Вашому менеджеру, або шукає шляхи шантажувати Вас, або, можливо, збирає інформацію, яка додала б зниклий фрагмент до схеми шахрайства, яка націлена на Вас. Відмовляючись від захисту інформації та отримуючи вподобання в Instagram, можливо, Ви відкриваєте двері для кіберзлочинців.

Яке оптимальне рішення?

Окрім використання VPN для збереження Вашої конфіденційності під час перегляду, кожен повинен контролювати особисту інформацію, якою Він ділиться в Інтернеті, переконуючись, що не відмовляється занадто від своєї приватності. Просто перейдіть до налаштувань конфіденційності та зробіть свої профілі соціальних мереж максимально приватними. Також уникайте “бійок” із незнайомцями. Змінити чиюсь думку може Вам сподобатися, але майте на увазі, що ті, хто сперечається з Вами, можуть бути “тролями”, які провокують Вас, сподіваючись, що Ви скажете щось, що вони можуть використати проти Вас. Може статися так, що ви нікого не переконуєте, просто граєте в чужу гру. Також скажіть своїм близьким, що іноді можуть бути у Вас проблеми через те, що, наприклад, Ваша близька людина розміщує образливий вміст у соціальних мережах – дії людей, яких ви любите, можуть вплинути і на Ваше життя.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як захиститися від незаконного криптомайнінгу?

Як швидко знайти системні налаштування у Windows 10? – ІНСТРУКЦІЯ

Як допомогти Gmail розпізнавати спам та заблокувати небажані листи?

10 кращих додатків для обміну повідомленнями на Android

Як поділитися своїм місцезнаходженням з друзями на iOS і Android? ІНСТРУКЦІЯ

Як відформатувати текст у Google Таблицях? ІНСТРУКЦІЯ

Фішингову кампанію з використанням бренду Netflix виявили фахівці з кібербезпеки. Зловмисники розсилають користувачам листи з повідомленням про заборгованість і вимогою змінити платіжні дані для продовження підписки.

Також сервіс “Карти” від Google зараз активно удосконалюють, щоб полегшити розрізнення природних особливостей навколишнього середовища – щоб люди могли побачити з великою точністю, де розташовані гірські крижані шапки, пустелі, пляжі чи густі ліси. За даними Google, нові “Карти” будуть доступні у 220 країнах та окремих територіях, які зараз підтримуються програмою – “від найбільших мегаполісів до малих селищ”.

Зверніть увагу, щойно відкритий дослідниками P2P-ботнет уразив щонайменше 500 урядових та корпоративних серверів SSH протягом 2020 року.  Фірма з кібербезпеки Guardicore опублікувала дослідження FritzFrog, однорангового (P2P) ботнету, який було виявлено за допомогою устаткування компанії з січня цього року.

До речі, Huawei підтвердила, що Android-пристрої її виробництва як і раніше будуть отримувати оновлення функціоналу та патчі безпекиЯк повідомили представники Huawei порталу Huawei Central, компанія продовжить оновлювати свої смартфони (в тому числі Honor) з передвстановленим магазином додатків Google Play і Huawei Mobile Services.

Microsoft випустила позапланове оновлення KB4578013, що виправляє дві уразливості підвищення привілеїв в сервісі віддаленого доступу (Windows Remote Access).