Фахівці з компанія Elliptic провели аналіз виплат викупів здирницькому угрупованню DarkSide. З жовтня 2020 року кіберзлочинці заробили трохи більше $ 90 млн. Близько 10% прибутку було отримано за один тиждень після атак на американського паливного гіганта Colonial Pipeline і великої німецької хімічної компанії Brenntag. Атаки на Colonial Pipeline і Brenntag принесли кіберзлочинцям в цілому близько $ 10 млн. Перша компанія заплатила майже $ 5 млн, а друга – $ 4,4 млн.

За останні три місяці угруповання змогло заробити $ 17,5 млн, що становить близько 20% від загального прибутку.

За оцінками експертів з DarkTracer, загальне число жертв DarkSide становить 99 компаній і організацій, однак ця кількість може бути трохи більшою. За день до оголошення про припинення злочинної діяльності DarkSide атакувала ще 59 жертв.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.