За даними відразу двох компаній, FireEye і Intel 471, хакери DarkSide, що стоїть за відомою атакою на американського паливного гіганта Colonial Pipeline, заявило своїм партнерам про припинення діяльності.

Web-сайт DarkSide недоступний з четверга, 13 травня. Угруповання втратило доступу до своєї інфраструктури – його сервери були відключені, а з хакерських форумів видалені всі пов’язані з ним теми. У той час повідомлялося, що DarkSide ввело нові обмеження на подальші злочинні дії. Зокрема, були заборонені атаки на соціальний сектор (охорона здоров’я, освітні установи) і державні організації будь-якої країни. Проте, схоже, тепер угруповання вирішило покинути “кібербізнес”.

Не виключено також, що заяву про припинення діяльності було зроблено тільки для відводу очей. Нерідко після заяв про відхід з бізнесу кіберзлочинністю угруповання повертаються знову під іншими назвами.

У свою чергу, компанія Colonial Pipeline заявила про повне відновлення своїх операцій після кібератаки.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.