Дейв Рот, батько Зої Рот, зробив фотографію в 2005 році. Воно швидко стало популярніших у соцмережах. А тепер воно принесло  власникам 500 тисяч доларів.

“Дівчинка-катастрофа” – це знаменита фотографія 5-річної Зої Рот з американського штату Джорджія, яку так часто використовують у соцмережах, пише ВВС.

Її пустотливе або ж злісне обличчя – залежить від Вашого особистого сприйняття – вже стало класикою і супроводжує деякі фотографії або зображення найжахливіших трагедій і визначних моментів в історії.

Зараз Зої 21 рік. Вона скористалася цією фотографією і продала її за 500 тисяч доларів. За її словами, цієї суми вистачить, щоб сплатити всі борги за навчання в університеті, розподілити певні суми серед членів родини і навіть пожертвувати на благодійність.

29 квітня Зої продала свою фотографію як невзаємозамінний токен NFT – це щось на кшталт сертифікату, який засвідчує ексклюзивне право власності на той чи інший цифровий актив – фото, відео, музику, ілюстрацію або гіфку.

Колекціонер, який називає себе @3FMusic, сплатив за фотографію у криптовалюті.

Але яка історія в цієї фотографії? Чи мала дівчинка якийсь стосунок до пожежі і як саме фотографія стала вірусною?

Щасливий випадок

В нещодавньому інтерв’ю BuzzFeed Зої Рот розповіла, що все почалося одного дня у 2005 році, коли їй було п’ять років і вона дивилася телевізор зі своєю родиною.

Саме тоді вони почули сирени пожежних машин і вийшли подивитися, що відбувається.

“Приблизно за два квартали від нашого будинку йшов дим, і ми пішли подивитися, що відбувається”, – згадує вона.

Батько, який мав пристрасть до фотографування і нещодавно купив новий фотоапарат, вирішив взяти його з собою на місце пожежі.

Коли вони прийшли, за словами Зої, спочатку подумали, що відбувається справжня пожежа. Але коли побачили спокійні рухи пожежників, то зрозуміли, що відбувається щось дивне.

Незабаром вони дізналися, що власники пожертвували будинок Департаменту пожежної охорони, щоб пожежники підпалили його під час навчань і організували так звану “керовану пожежу”.

“Мій батько фотографував будинок, а потім він сказав мені, що настав момент посміхнутися. Він просив мене посміхнутися, і тому у мене таке обличчя, тому що саме так я посміхалася, таким було моє обличчя, коли я зазвичай посміхалася тоді”, – пояснила дівчина.

Як фотографія стала мемом?

Лише у 2008 році фотографія виграла конкурс для спеціалізованого журналу на тему “Емоції у фотографії”.

Після публікації фотографія стала вірусною і розійшлася по світу, її використовували в зображеннях загибелі “Титаніка”, катастрофи дирижабля “Гінденбург” і багатьох інших.

“Вони просто вписують її в будь-яке зображення, – сказала Зої Рот New York Times. – Мені подобається бачити їх (меми), я ніколи не робила жодного з них, але мені подобається бачити, наскільки творчі існують люди”.

NFTs

Дівчина каже, що здивована тим, як мем з її пустотливою посмішкою вижив протягом багатьох років.

“Люди, які займаються створенням мемів і роблять їх вірусними – це одна річ, але те, як інтернет схопився за мою фотографію та зберіг її вірусний характер, її актуальність, для мене це – божевілля”, – сказала вона New York Times.

Нараз Зої Рот навчається в Університеті Північної Кароліни, де вивчає міжнародні відносини.

Ринок прав власності на цифрове мистецтво різко виріс в цьому році після кількох багатомільйонних продажів NFT.

NFT – це унікальний цифровий токен, зашифрований підписом автора, який засвідчує право власності і постійно прикріплюється до твору. Він дозволяє продавати оригінальні версії популярного онлайн-контенту, наприклад, вірусні меми та дописи у Twitter, таким чином, ніби йдеться про твори мистецтва, які можна взяти у руки.

Використання NFT дозволить родині Рот зберегти авторські права і отримати 10% від майбутніх продажів.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як видалити обліковий запис Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як синхронізувати вкладки між різними браузерами? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зменшити цифровий слід та захистити особисті дані? ПОРАДИ

Instagram як бізнес: у чому секрет успіху в мережі?

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

До речі, китайського виробника розумних телевізорів Skyworth викрили в шпигунстві за користувачами. Кожні 10 хвилин апарат сканував приміщення з метою пошуку інших пристроїв, підключених до мережі Wi-Fi.

Також фахівець компанії ESET Джейк Мур виявив проблему, коли попросив свою восьмирічну дочку протестувати надійність функції розблокування iPhone за допомогою смарт-годинника Apple Watch, що дозволяє розблокувати смартфон при носінні захисної маски. Дівчинка наділа маску і негайно отримала доступ до татового iPhone, просто змахнувши вгору екран.

Apple випустила нову версію операційної системи iOS для iPhone та iPad. Вона додасть на пристрої низку нових функцій, але головні нововведення стосуються приватності користувачів та захисту їхніх персональних даних.

Окрім цього, зловмисники стали частіше використовувати документи Microsoft Excel (версії 4.0) для поширення шкідливих програм, таких як ZLoader і Quakbot.