У користувачів смартфонів трапляються випадки, що смартфон відображає рекламу, яка пов’язана з тим, про що вони недавно розмовляли. Чи є подібні випадки збігом, або телефони дійсно весь час “прослуховують” розмови своїх власників?

Фахівці компанії Wandera провели дослідження:

В ізольованій кімнаті дослідники ввімкнули на iPhone і Samsung Galaxy рекламу корму для домашніх тварин і зациклені відтворення на 30 хвилин. В іншій кімнаті дослідники залишили такі ж смартфони, де протягом трьох днів по 30 хвилин знаходилася контрольна група осіб.

Під час дослідження фахівці мали намір з’ясувати дві речі: чи змінилося з плином часу споживання заряду акумулятора, використання ключових фонових додатків і витрата даних, а також чи відображалася реклама корму в додатках після закінчення експерименту.

Проаналізувавши отримані в ході експерименту дані, фахівці не виявили жодних свідчень того, що смартфон активував свій мікрофон або передавав дані у відповідь на звук. Витрата заряду акумулятора і даних не змінилася або змінився несуттєво. Витрата даних голосовими помічниками Siri і Google Assistant була незначною. Якби вони передавали розмови користувачів у хмару, витрата даних була б значно більшою. Після завершення експерименту реклама корму не відображалася.

Як повідомляють фахівці Wandera, для ефективного орієнтування рекламникам зовсім не обов’язково підслуховувати розмови.

“У них є хитромудрі методи профілювання користувачів. Дані про місцезнаходження, активність в браузері, IP-адреси, трекінг пікселів і сторінки в соцмережах надають достатньо інформації для того, щоб спрогнозувати, що ви готові купити”, – повідомили дослідники.

Однак навіть якщо рекламодавці і не шпигують за користувачами, зовсім не означає, ніби цього не роблять інші. Наприклад, підслуховувати розмови своїх жертв можуть кіберзлочинці за допомогою шкідливого ПЗ на зразок Pegasus.

До речі, браузер Google Chrome – швидкий, зручний та функціональний. За це його люблять, не зважаючи навіть на серйозні недоліки – такі, як найвища витрата пам’яті та процесора. З цієї статті Ви дізнаєтесь, як з цим боротися.

Нагадаємо, дослідники з SEC Consult виявили низку уразливостей в різних пристроях великого виробника мережевого устаткування Zyxel.

Також мільярди користувачів Android-пристроїв знаходяться під загрозою кібератак. За допомогою лише одного  SMS-повідомлення зловмисник може обманом змусити користувача змінити критично важливі мережеві налаштування пристрою і викрадати його дані.

Стало відомо, Huawei готова надати іншим державам доступ до своїх вихідних кодів, для того щоб вони могли особисто переконатися у відсутності в них будь-яких бекдорів. Про це у вівторок, 3 вересня, заявив старший віце-президент компанії Джон Саффолк (John Suffolk) журналістам інформагентства Kyodo News.

Окрім цього, Apple визнала конструктивний недолік у деяких моделях Apple Watch, що може призвести до розтріскування екрана, і запустила програму заміни для постраждалих користувачів. Apple або уповноважені постачальники послуг безкоштовно замінять екран на відповідних моделях.

Twitter на невизначений термін відключила функцію Tweet via SMS, що дозволяє робити публікації в соціальній мережі через SMS-повідомлення. Причиною цього рішення став той факт, що кіберзлочинці скористалися Tweet via SMS для публікацій від імені як мінімум двох ключових фігур в Twitter.

Зверніть увагу, Ви можете повторно завантажувати будь-які додатки, які Ви купували або завантажували на свій iPhone або iPad раніше, Ви також можете завантажувати будь-які додатки, які придбали члени сім’ї, якщо Ви використовуєте функцію сімейного обміну від Apple.

Google випустила оновлення безпеки для своєї мобільної ОС Android, але не додала до нього патч як мінімум для однієї уразливості, що дозволяє підвищити привілеї до рівня ядра.

Cybercalm писав про те, як на смартфоні Аndroid можна записати розмову. Варто зауважимо, що вбудований функціонал із звукозапису бесіди присутній не у всіх версіях операційної системи. Як записувати розмови на останніх версіях Android, читайте у статті.