Google тільки починає тестувати свою заміну стороннім файлам cookie, але DuckDuckGo вже оголошує, що хоче заблокувати цю технологію за допомогою розширення Chrome.

DuckDuckGo заявила про намір заблокувати технологію Google FLoC, яку компанія тестує для більш конфіденційного способу відстежувати дії користувачів і показу реклами. Захисники правил конфіденційності, такі як Electronic Frontier Foundation, стверджують, що нова технологія Google може завдати шкоди споживачам.

DuckDuckGo вказує на те, що FLoC працює проти конфіденційності, тому що розподіляє користувачів за групами “на основі історії переглядів, і будь-який веб-сайт може отримати ідентифікатор FLoC цієї групи”. Крім того, Google впровадила техніку, не проінформувавши і не надавши користувачам вибору в цьому питанні.

DuckDuckGo зазначила, що випущена компанією остання версія розширення для Chrome не дозволить веб-сайтам відстежувати користувачів за допомогою ідентифікації FLoC. Однак перш ніж зробити розширення доступним для користувачів, оновлення повинна схвалити Google. DuckDuckGo також додала, що її пошукова система відмовиться від збору ідентифікаторів FLoC і їх використання для ідентифікації, незалежно від того, чи використовують користувачі розширення Chrome.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.