Електронна пошта близько десятка членів парламенту Польщі була зламана, що стало однією з найбільших кібератак в країні за останні кілька років.

Новини про злам з’явилися через два тижні після того, як члени польського уряду піддалися кібератаці, що торкнулася електронної пошти понад сотні діючих і колишніх парламентарів. Інцидент торкнувся представників практично всіх опозиційних фракцій парламенту, пише Reuters. Всі постраждалі були повідомлені про те, що трапилося і пройшли тренінг із кібербезпеки.

Зокрема, кіберзлочинцям імовірно вдалося зламати електронну пошту головного помічника прем’єр-міністра Міхала Дворчика. Цей злам спровокував серію витоків, що викликали критику з боку опозиції на адресу чиновників за використання особистої пошти для обміну конфіденційними документами. Імена потерпілих парламентаріїв не розкриваються.

За даними польської контррозвідки, атаки були здійснені хакерської угрупованням UNC1151 в рамках більш широкої шкідливої ​​кампанії Ghostwriter. Кампанія триває вже кілька місяців і спрямована на політиків в Польщі і сусідніх країн.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

FaceTime для Windows: як користуватися – ІНСТРУКЦІЯ

Чому перевірка готовності Вашого ПК до Windows 11 видає неможливість встановлення?

Як безпечно користування соціальними мережами? ПОРАДИ

В Україні поширюється онлайн-грумінг: як захистити Ваших дітей? ПОРАДИ

Що можуть Google та Apple віддалено зробити з Вашим смартфоном?

Як “скинути” рекламний ідентифікатор на Android? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google видалила з Play Store дев’ять Android-додатків, в цілому завантажених 5,8 млн разів, що, як виявилося, викрадали облікові дані користувачів для авторизації в Facebook.

Щоб виявити, які пристрої “розумного” будинку атакують найбільше, експерти налаштували і підключили до Інтернету уявний “розумний” будинок, що містив різні пристрої – від смарт-телевізорів і термостатів до камер відеоспостереження, принтерів і “розумних” чайників.

Винахідник інтернету сер Тім Бернерс-Лі продав на аукціоні Sotheby’s оригінальний код, за допомогою якого він колись створив Інтернет.

Окрім цього, компанія Apple 30 червня відкрила офіційний офіс в Україні – компанія планує самостійно ввозити техніку в Україну та контролювати магазини офіційних дилерів, які надають послуги компанії в Україні.