Кіберзлочинці постійно придумують нові способи уникнути виявлення і здійснити свої злі наміри. Фахівці з BitDam розповіли про низку нових методів, які використовують шахраї в реальних атаках в 2021 році.

За словами експертів, рішення для захисту електронної пошти зазвичай довіряють недавно створеним доменам електронної пошти, які ще не були позначені як небезпечні. Злочинці в цей час все частіше використовують це для збільшення шансів потрапляння фішингових листів і шкідливих програм в поштові скриньки користувачів.

У звіті також стверджується, що захисні рішення не завжди класифікують повідомлення про помилки як підозрілі, що спонукає злочинців створювати підроблені повідомлення про помилки у вкладеннях електронної пошти в поєднанні з кнопками “Повторити”. Натискання на подібну кнопку перенаправляє жертву на підконтрольні зловмисникові web-сайт, де їй пропонується ввести свої облікові дані.

Поєднання цих тактик надзвичайно ускладнює захисним рішенням виявлення шкідливих листів.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як не стати жертвою кіберзлочину, якщо працюєш вдома? ПОРАДИ

Що таке спуфінг і як запобігти атаці? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

Як перенести бесіди з WhatsApp у Telegram на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перенести історію чату з WhatsApp у Telegram для iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити на Android обліковий запис Google за замовчуванням? – ІНСТРУКЦІЯ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Діяльність одного з найбільших у світі фішингових сервісів для атак на фінансові установи різних країн припинили правоохоронці. Від фішингових атак цього сервісу, який створив та адміністрував 39-річний мешканець Тернопільщини, постраждали 11 країн світу.

Досліднику у галузі кібербезпеки вдалося зламати внутрішні системи понад 35 найбільших компаній, серед яких були Microsoft, Apple, PayPal, Shopify, Netflix, Yelp, Tesla та Uber. У цьому фахівцеві допомогла нова атака на ланцюжок поставок софту.

Для обходу захисних поштових шлюзів і фільтрів автори адресних фішингових листів використовують новаторський спосіб приховування шкідливого вмісту сторінки. Теги JavaScript, впроваджувані в HTML-код, шифруються з використанням азбуки Морзе.

Нове сімейство програм-вимагачів під назвою Vovalex поширюється через піратський софт, замаскований під популярні утиліти для Windows – наприклад, CCleaner. Одна цей шифрувальник має певну особливість, що відрізняє його від інших “шкідників” подібного класу.