Проект операційної системи Fuchsia, який Google розвиває вже більше трьох років, весь цей час залишався чимось дивним і незрозумілим. Незважаючи на те, що ми вже бачили скріншоти інтерфейсу ранньої версії ОС, проаналізувати її функціональні можливості не було. Все, що нам було дозволено знати про новітню платформу, – це те, що вона побудована на ядрі Magenta, а не Linux, і здатна працювати на пристроях з найрізноманітніших сегментів, і за своєю суттю здатна замінити і Android, і Wear OS, і Chrome OS.

Про це пише видання The Verge.

Але Google спростувала цю інформацію. За словами віце-президента Google з розробки Android і Chrome OS Хіроші Локхаймера, проект Fuchsia є не більше, ніж експериментом. На Fuchsia розробники компанії випробовують нові функції для діючих операційних систем і не мають наміру замінити їх чимось одним. А здатність Fuchsia забезпечувати роботу різноманітних пристроїв пов’язана виключно зі зручністю роботи з нею. Словом, підкреслив Локхаймер, Fuchsia – це універсальна майданчик для тестів і не більше того.

“Fuchsia дає нам можливість по-новому поглянути на те, якою може бути операційна система, – заявив Локхаймер в інтерв’ю The Verge. – Я знаю, що є безліч збуджених вигуків, на кшталт – о, це заміна Android, або ж – о, це ж нова Chrome OS, але це не так. Насправді Fuchsia для нас – це можливість вивчати операційну систему, а згодом застосовувати отримані знання при роботі з іншими нашими продуктами”.

Визнання Локхаймера, ймовірно, розчарує тих, хто чекав, що Android з усіма його недоліками, нарешті, буде заміненено більш просунутою в технічному плані операційною системою під назвою Fuchsia. З іншого боку, прагнення Google продовжувати розвивати Android, а не кидати його, коли платформа стала по-справжньому зручною і працездатною, заслуговує на повагу. Те ж саме можна сказати і про Chrome OS, в розробку якої пошуковий гігант вклав не один мільйон доларів.

Нагадаємо, новий Android Q буде наділений можливістю, яка дозволить смартфону автоматично зрозуміти, якщо його власник потрапить у автокатастрофу.

Також останні версії браузерів UC Browser і UC Browser Mini для Android-пристроїв, що налічують понад 600 мільйонів завантажень, уразливі до URL-спуфінга. Уразливість була виявлена дослідником безпеки Аріфом Ханом (Arif Khan), який повідомив про неї розробника UC Web минулого місяця.

Окрім цього, компанія WhatsApp, яка належить Facebook, оновила свою сторінку підтримки операційних систем. Компанія додала нову операційну систему до списку ОС, для якої буде припинено оновлення.