Google може виплатити $ 3 млрд компенсації за судовим позовом, поданим проти неї в Великобританії. Згідно позовної заяви, YouTube регулярно порушує закон про захист конфіденційності даних, стежачи за дітьми online.

Позов від імені понад 5 млн британських дітей молодше 13 років і їх батьків був поданий правозахисником Duncan McCann і підтриманий правозахисною групою Foxglove. Позивачі вимагають від компанії виплатити компенсацію в розмірі 2,5 млрд фунтів стерлінгів ($ 3,2 млрд) – від 100 до 500 фунтів за кожну дитину, пише Bloomberg.

Згідно позовної заяви, методи YouTube, націлені на неповнолітню аудиторію, це є “серйозним порушенням” британських і європейських законів в галузі захисту конфіденційності даних. YouTube “систематично порушує ці закони, збираючи дані дітей без попередньої згоди батьків”, йдеться в позовній заяві.

Представники YouTube відмовилися коментувати позов, проте відзначили, що послуга непридатна для дітей віком до 13 років. “Ми запустили додаток YouTube Kids, спеціально призначений для дітей, і постійно працюємо над тим, щоб краще захистити дітей і сім’ї в YouTube”, – повідомили в компанії.

Цей позов є першим в Європі колективним позовом, поданим проти технологічної компанії від імені дітей.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.

Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.

З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.

Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.

Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.