Project Zero опублікувала технічні подробиці і PoC-код для експлуатації уразливості віддаленого виконання коду в графічному компоненті Windows.

Дослідники виявили уразливість (CVE-2021-24093) в DirectWrite – інтерфейсі програмування додатків (API) компанії Microsoft для форматування тексту на екрані і рендеринга окремих гліфів – Microsoft.

Проблема зачіпає кілька випусків Windows 10 і Windows Server старше версії 20H2.

Після закінчення 90-денного терміну розкриття інформації ProjectZero опублікувала тестовий PoC-код для експлуатації уразливості, що дозволяє відтворити проблему в браузерах, які працюють на повністю виправлених системах Windows 10 (1909).

Зловмисники можуть обманом змусити жертву відвідати web-сайти з зловмисно створеними шрифтами TrueType, що викликають переповнення буфера на основі купи в функції API fsg_ExecuteGlyph.

Експерти повідомили про проблему Microsoft Security Response Center в листопаді минулого року. Компанія випустила оновлення безпеки для усунення даної проблеми в лютому нинішнього року.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.