Google отримала штраф від італійської влади за відмову від розміщення в магазині Google Play додатку для пошуку зарядних станцій для електромобілів. Управління з охорони конкуренції і ринку вважає поведінку компанії зловживанням домінуючим становищем на ринку, говориться на сайті відомства.

Антимонопольна служба також зобов’язала Google включити в Android Auto додаток Enel X для використання послуг, пов’язаних з перезарядженням електромобілів. Відомство зазначає, що згідно з його даними, американська корпорація не дозволяла компанії Enel X Italia розробити версію її застосування JuicePass, сумісного з Android Auto. Таким чином, Google несправедливо обмежила можливості для кінчених споживачів скористатися додатком Enel X Italia при водінні і перезарядці електромобіля.

Чиновники в Італії відзначають, що Google через свою операційної системи Android і магазину Google Play контролює ринок. В Італії 75% смартфонів працюють на Android, а значить, Google може контролювати доступ розробників до кінцевого користувача. Що, на думку антимонопольників, і сталося з додатком з пошуку зарядок для електромобілів.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як видалити обліковий запис Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як синхронізувати вкладки між різними браузерами? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зменшити цифровий слід та захистити особисті дані? ПОРАДИ

Instagram як бізнес: у чому секрет успіху в мережі?

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

До речі, китайського виробника розумних телевізорів Skyworth викрили в шпигунстві за користувачами. Кожні 10 хвилин апарат сканував приміщення з метою пошуку інших пристроїв, підключених до мережі Wi-Fi.

Також фахівець компанії ESET Джейк Мур виявив проблему, коли попросив свою восьмирічну дочку протестувати надійність функції розблокування iPhone за допомогою смарт-годинника Apple Watch, що дозволяє розблокувати смартфон при носінні захисної маски. Дівчинка наділа маску і негайно отримала доступ до татового iPhone, просто змахнувши вгору екран.

Apple випустила нову версію операційної системи iOS для iPhone та iPad. Вона додасть на пристрої низку нових функцій, але головні нововведення стосуються приватності користувачів та захисту їхніх персональних даних.

Окрім цього, зловмисники стали частіше використовувати документи Microsoft Excel (версії 4.0) для поширення шкідливих програм, таких як ZLoader і Quakbot.