Компанія Google доклала зусиль щодо зміцнення безпеки своїх продуктів, які тепер містять чіткіші та надійніші попередження про захист облікового запису, більший контроль над місцезнаходженням та покращену анонімність “розумного помічника” Google Assistant.

Інтернет-гігант збирається випустити перероблені попередження про безпеку, які з’являються в різних його додатках. Попередження мають не лише “високу видимість”, але і стійкість до підробки – Вам не доведеться турбуватися про те, що повідомлення електронною поштою чи системним сповіщенням змушує Вас передавати конфіденційні дані.

Ця функція буде вперше доступна протягом “найближчих тижнів”, а більш широко доступна на початку 2021 року, пише Android Authority.

Ви також зможете тримати своє місце перебування у таємниці. Google додає опцію ручного редагування історії місцезнаходжень у Вашій хронології. Ви можете додавати або редагувати місця, які відвідували, лише за допомогою декількох натискань. Звичайно, ця функція може покращити точність даних про ваше місцезнаходження, але також може бути корисною, якщо Ви не хочете розкривати дані про розташування свого будинку чи офісу.

Тим часом Google Assistant додає гостьовий режим протягом наступних тижнів. Увімкніть його, і команди не будуть пов’язані з обліковим записом Google. Це може бути корисно для повсякденних цілей, такого як дослідження незручного питання, але також може бути корисним, якщо Ви хвилюєтесь, що зловмисники можуть дізнатись деталі Вашого життя, якщо вони скомпрометують Ваш екаунт.

Зрозуміло, що лише самих попереджень про безпеку замало, аби вберегти Вас від  хакерських атак чи фішинг-шахрайств. Однак вони можуть мінімізувати шкоду, допомагаючи швидше реагувати та обмежуючи дані, які збирають успішні зловмисники.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?

Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради

Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ

Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту

Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.

До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.

Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.

Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.