Google досить давно працює над технологіями штучного інтелекту і вже домоглася в цій сфері певних успіхів. Одним із таких проектів є представлений в 2019 році Translatotron -система для синхронного перекладу усної мови.

Translatotron не просто перекладав мову в режимі реального часу, а трансформував голос мовця таким чином, щоб вимовлені ним слова на одній мові звучали на іншій. Однак, незважаючи на очевидні переваги подібної технології, у неї є істотний недолік. Оскільки система здатна генерувати мову, сказану різними голосами, її можуть використовувати шахраї, в тому числі для створення діпфейків.

Тепер Google представила систему Translatotron 2, в якій вирішила проблему можливих зловживань шляхом збереження оригінального голосу мовця (голос перекладу при цьому відрізняється від голосу мовця). Якість перекладу і натуральне звучання мови також було покращено завдяки зменшенню числа небажаних перешкод, таких як невиразна мова і занадто довгі паузи між фразами. Крім того, продуктивність Translatotron 2 набагато вища в порівнянні з оригінальною системою.

За словами фахівців, за останні кілька років технології перетворення голосу набули неабиякої популярності. Ці технології працюють так ефективно, що навіть автоматизовані системи не завжди можуть відрізнити “живу” мову від модифікованої. У зв’язку з цим необхідно зробити так, щоб їх не можна було використовувати на шкоду. Творці Translation 2 сподіваються, що в разі успіху їх проект може стати потенційним проривом в цій галузі.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Телефонне шахрайство: як розпізнати обман та викрити зловмисника?

Платіжна безпека: як вберегтися від шахраїв під час користування онлайн-банкінгом?

Як автоматично пересилати певні електронні листи в Gmail? – ІНСТРУКЦІЯ

Що таке Google Tensor і як він покращить майбутні смартфони? ОГЛЯД

Деякі телефони на Android втратять доступ до Gmail і YouTube і чим це Вам загрожує

Як заблокувати спам на Google Диску? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Apple скануватиме фото в iPhone користувачів, щоб захистити дітей від насильства. Про це заявив сам американський технологічний гігант.

Виявлено спосіб, що дозволяє користувачам Telegram для Mac назавжди зберігати повідомлення, які повинні самі знищуватися і переглядати їх без відома відправника. Уразливість виправити неможливо.

Зверніть увагу, шахрайську схему з виманювання даних платіжних карт українців вигадали зловмисники, створивши фейкову сторінку у Facebook та фейковий сайт ТСН. Довірливих користувачів змушували вказувати дані своїх платіжних карток.

Окрім цього, Windows 11 може вийти раніше, ніж Ви думали. Майкрософт була щедрою з інформацією про Windows 11, за значним винятком є ​​дата виходу. Однак компанія могла ненароком відкрити вікно випуску за жовтень, завдяки деяким документам підтримки Intel та Microsoft, виявленим BleepingComputer.

Також якщо Ви регулярно пересилаєте повідомлення на інший обліковий запис електронної пошти, чому б не автоматизувати це завдання? Використовуючи зручну функцію фільтрування в Gmail, Ви можете автоматично пересилати певні електронні листи, коли вони потраплять у Вашу поштову скриньку.