Існує багато операційних систем, від Windows до macOS, від Linux до Android та iOS, кросплатформені програми до яких розробники підтримують. Також є багато фреймворків та інструментів для розробки, як-от Qt або Google Flutter, створених для того, шоб це все було легше писати, тестувати та підтримувати, але єдине спільне між цими всіма програмами – те, що вони працюють через Інтернет. Отже, назріло питання про заснування платформи нового покоління веб-додатків під назвою Progressive Web Apps (PWA). І тепер двоє найбільших світових виробників програмного забезпечення Google та Microsoft працюють разом, щоб зробити PWA схожими за функціоналом на кращі зразки програм з Google Play Store. Про це пише Slashgear.
Більшість найпопулярніших додатків і сервісів в наші дні – є Інтернет-додатками, розробленими так, щоб вони могли охопити якомога більше платформ, часто навіть у мобільних веб-браузерах. Це не робить їх автоматично PWA, оскільки вони все ще повинні належним чином інтегруватися з основними особливостями ОС, на яких вони запускаються. Саме так написані платформи для розробки таких додатків – Microsoft PWABuilder та Bubblewrap від Google, а їхні виробники зараз об’єднують сили для розробки PWA, які можуть працювати як на комп’ютерах, так і на мобільних пристроях.
Google Bubblewrap – це в основному інструмент для створення пакетів Google Play Store із PWA, тоді як PWABuilder від Microsoft робить те саме для більшості магазинів додатків. PWABuilder тепер використовує інструменти з Bubblerwrap, каже Microsoft, і, у свою чергу, він надає деякі функції інтеграції PWA на Android.
Зокрема, PWA, зроблені спеціально для Google Play Store, зможуть підтримувати веб-ярлики, які дозволяють користувачам переходити безпосередньо до певних розділів або частин веб-програми. У Windows ці ярлики відображаються як перехідні списки при натисканні правою кнопкою миші на піктограму на панелі завдань. Цей самий список з’явиться на Android, коли ви утримуєте його та натискаєте на піктограму додатка. Крім того, PWA зможуть контролювати зовнішній вигляд рядка стану, як-от зміна кольору відповідно до теми програми, як і звичайні вбудовані програми Android.
Google і Microsoft з власних причин схиляються до спільних розробок PWA. Microsoft намагається компенсувати відсутність багатьох спеціалізованих програм у своєму магазині, дозволяючи існуючим веб-додаткам використовувати там PWA. Google, з іншого боку, отримує вигоду від PWA, маючи єдину історію програми, яка охоплює всі існуючі платформи та використовує ту платформу, яку вона найкраще знає: Інтернет.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ
ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD
ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ
НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?
ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ
Ноутбук та рідина – це погана комбінація, але трапляються випадки, коли вони все ж таки “об’єднуються”. Про те, що робити, якщо це сталося, читайте у статті.
Також після тестування стало відомо, що надзвичайно популярний сьогодні додаток – TikTok, зберігає вміст буфера обміну кожні кілька натискань клавіш. Цей факт насторожив багатьох користувачів, але TikTok лише один із 53 додатків, які зберігають інформацію про користувачів таким чином.
Стало відомо, що мешканець Житомирщини підмінив міжнародного мобільного трафіку на понад півмільйона гривень. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни.
До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.
Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.