Google та Microsoft обіцяли протягом наступних п’яти років інвестувати загалом 30 млрд доларів у розвиток кібербезпеки. Google, відповідно, пообіцяв $ 10 млрд, а Microsoft – $ 20 млрд. Про це генеральні директори компаній оголосили після зустрічі з президентом США Джо Байденом, про що пише Engadget.

Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла повідомив у Twitter, що 150 мільйонів доларів з цих грошей будуть використані на розширення навчальної мережі Microsoft та допомогу урядовим установам США оновити свої системи цифрової безпеки. Білий Дім описав цю конкретну інвестицію наступним чином:

“Microsoft … негайно виділить 150 мільйонів доларів США на технічні послуги, щоб допомогти федеральним, державним та місцевим органам влади покращити захист безпеки, а також розширить партнерські відносини з громадськими коледжами та некомерційними організаціями для навчання з кібербезпеки”.

Тим часом Google зосередиться на розширенні моделі безпеки з нульовою довірою, покращенні безпеки ланцюжка поставок програмного забезпечення, створенні систем безпеки з відкритим вихідним кодом та розширенні можливостей навчання для американців. Зокрема, компанія Google заявила, що протягом наступних трьох років фахівці компанії допоможуть 100 000 американців   отримати сертифікати кар’єри Google у сферах кібербезпеки.

Нещодавно президент США Байден зустрівся з  керівниками технологічних компаній та топовими експертами з  кібербезпеки, щоб обговорити такі загрози, як недавня атака на компанію SolarWinds, і те, як США можуть краще захистити свої цифрові системи. На додаток до фінансових вливань з боку Google та Microsoft, Apple встановить нові широко розповсюджені протоколи захисту ланцюжка поставок, а Amazon безкоштовно запропонує громадськості свою програму навчання з внутрішньої кібербезпеки. Інші організації, включаючи IBM, Girls Who Code та Code.org, планують розширити захист інфраструктури в урядових органах, суспільстві та промисловості.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому три випадкових слова – це найкращий пароль? ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою програм-вимагачів? ПОРАДИ

Якими будуть нові смартфони Galaxy Z Fold 3 та Z Flip 3? ОГЛЯД

Як уникнути шахрайських схем із використанням deepfake-відео? ПОРАДИ

Навіщо інші антивіруси, якщо у Вас є Windows Defender? ПОРАДИ

Як налаштувати режим “Не турбувати” на телефонах Samsung Galaxy? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, ізраїльський виробник рішень для верифікації та забезпечення прозорості в мобільних та online-екосистемах GeoEdge повідомив про виявлення першої у світі кібератаки на домашні IoT-пристрої з використанням шкідливої реклами.

Також баг на офіційному сайті виробника автомобілів Ford Motor відкривав конфіденційні дані, доступ до яких міг отримати будь-який хакер. Серед інформації були бази даних клієнтів, відомості про співробітників тощо.

Окрім цього, американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline виплатила 4,4 мільйона доларів хакерам, які викрали особисті дані майже 6 тисячам нинішніх та колишніх працівників компанії. Colonial Pipeline була вимушена сплатити викуп через ймовірність загрози газової кризи.

І майже анекдотична ситуація трапилася із розробником шкідливих програм, який розпочав їх тестування у своїй системі, щоб випробувати нові функції, а згодом дані потрапили на розвідувальну платформу хакерів. Мова йде про розробника Raccoon – трояна-викрадача інформації, який може збирати дані з десятків програм.