Компанія Google видалила розширення Avast і AVG з інтернет-магазину Chrome через гучну історію зі збором даних користувачів.

Mozilla і Opera стали першими компаніями-розробниками браузерів, які вжили заходів проти розширень, які розповсюджуються під брендами Avast і AVG. Тепер аналогічна реакція послідувала від Google – Avast Online Security був видалений з інтернет-магазину Chrome, пише Softpedia.

Про цю проблему вперше заговорив Володимир Палант, розробник популярного блокувальника Adblock Plus для браузерів Google Chrome і Mozilla Firefox.

Палант провів ретельний аналіз розширень Avast і AVG і виявив, що вони збирають надлишкові дані про поведінку користувача в мережі. Обсяг зібраних даних дозволяє повністю реконструювати сеанс користувача в Інтернеті.

Палант стверджує, що Avast може визначити, скільки разів користувач відкривав браузер, скільки часу він проводив на конкретній сторінці і за якими посиланнями переходив.

У своєму блозі розробник Adblock Plus написав: “Шпигунство за користувачами є явним порушенням умов, які приймають розробники розширень для браузерів від Google і Mozilla.”

На даний момент AVG Online Security залишається єдиним розширенням чеської компанії, яке ще можна завантажити в інтернет-магазині Chrome.

Mozilla і Google офіційно не коментують причини блокування розширень. Однак, Mozilla раніше заявляла, що працює з Avast над вирішенням проблем конфіденційності. Це означає, що розширення можуть знову стати доступні на майданчику Firefox Add-ons.

Оскільки розширення не внесені до чорного списку, то вони не будуть примусово відключені в браузерах, в яких вони вже встановлені. Палант попереджає, що в такому випадку розширення “можуть продовжувати шпигувати за користувачами”.

Генеральний директор Avast прокоментував дану ситуацію і запевнив, що дані, зібрані компанією, перед продажем попередньо анонімізують.

До речі, припинено діяльність потужного хакерського угруповання – у дата-центрі під Одесою правоохоронці виявили майже 150 серверів із тисячами хакерських ресурсів.

Також у 2020 році межа між фейками і правдою ставатиме ще більш розмитою завдяки використанню нових технологій, а перед численними смарт-будинками та розумними містами постане ряд проблем кібербезпеки. Компанія ESET представила щорічний прогноз розвитку загроз на найближчі 12 місяців.

Зверніть увагу, компанія Adobe випустила оновлення безпеки для чотирьох своїх широко використовуваних продуктів – Adobe Acrobat і Reader, Photoshop CC, ColdFusion і Brackets.

Цікаво, що Microsoft опублікувала звіт про тенденції шкідливого ПЗ і кібербезпеки в 2019 році, в якому також розповіла про зростання активності фішингових атак.

Стало відомо, що на Дніпропетровщині Служба безпеки України блокувала діяльність хакерського угруповання, організованого спецслужбами РФ для проведення кібератак на українські державні органи.

Якщо Ви купуєте товари в Інтернеті і хочете бути в безпеці, важливо вивчити сайт перш, ніж робити замовлення, і задатися головним питанням. Наскільки добре налагоджений захист покупців? Як здійснюється обробка претензій і повернення грошових коштів? На ці запитанні спробуємо відповісти у цій статті.