Компанія Google взаємодіяла із правоохоронними органами, зокрема, передавала ключові слова, які підозрюваний використовував в пошукових запитах. Про це свідчать нещодавно опубліковані судові документи.

За приклад наводять реальний випадок: у серпні поліція затримала Майкла Вільямса, якого підозрювали в підпалі машини свідка, який проходить у справі про домагання співака R. Kelly, пише Cnet.

Щоб отримати додаткові докази, правоохоронці направили Google прохання надати інформацію про користувачів, які шукали в пошуковику адреси, розташовані поруч з місцем підпалу.

В результаті інтернет-гігант надав поліції IP-адреси всіх людей, які шукали адреси жертви, що вивело співробітників на телефонний номер Вільямса.

Після цього слідчі відстежили переміщення мобільного пристрою, що належить підозрюваному. На даний час направленню запиту правоохоронних органів в Google не надають розголосу, однак експерти вказують на формування тенденції: поліція стала частіше звертатися в Google за даними великих груп людей.

Також висловлювалися побоювання з приводу можливого порушення конституційних прав громадян. В Google ж відзначили, що корпорація намагається захистити конфіденційність користувачів і паралельно допомогти правоохоронним органам.

Проте представники Google відмовилися розкрити кількість виданої інформації за ключовими словами в пошукових запитах за останні три роки.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?

Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради

Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ

Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту

Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.

До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.

Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.

Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.