Фахівці компанії Anomali повідомили про хвилю цільових фішингових атак, що використовують шкідливий документ Microsoft Word, який експлуатує тему нової ОС Windows 11.

Документ служить для поширення JavaScript-бекдору для збору інформації з заражених пристроїв.

Атаки, спрямовані на неназваного американського провайдера PoS-сервісів, мали місце в червні-липні нинішнього року. Шкідлива кампанія імовірно є справою рук відомого кіберзлочинного угруповання FIN7, яке незважаючи на арешт ватажків як і раніше залишається активним.

У недавній кампанії зловмисники використовували шкідливий документ Word, що містить зображення, нібито зроблене на пристрої під управлінням Windows 11 Alpha. Зображення спонукає користувача активувати макрос для ініціювання другого етапу атаки, що передбачає виконання VBA-макросу для завантаження корисного навантаження JavaScript, яка, в свою чергу, завантажує бекдор.

До речі, шкідник припиняє атаку на машинах, із встановленим російським, українським або інших східноєвропейських мов.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як стерти свій пристрій Android і скинути його до заводських налаштувань. ІНСТРУКЦІЯ

Як встановити Windows 10 з USB-накопичувача? ІНСТРУКЦІЯ

Топ найкращих хаків реєстру для Windows 10. ПОРАДИ

Як подбати про безпеку смартфона Вашої дитини? ІНСТРУКЦІЯ

Як підготувати комп’ютер, планшет або телефон перед його продажем? ПОРАДИ

Небезпечний WhatsApp: шахрайства, загрози і ризики безпеки в месенджері

PDF-файли зручні для розповсюдження документів, тому що вони однаково виглядають у всіх операційних системах та текстових редакторах, а також – коли документ треба роздрукувати. Як правило, Ви створюєте документи за допомогою іншого додатка, а потім конвертуєте їх у PDF.  Як конвертувати документ Microsoft Word у формат PDF? Про це читайте у статті.

До речі, ви вже можете дізнатись, як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11. У новій ОС формат ZIP-файлу стискає дані та зменшує їх кількість, що прискорює передачу файлів та економить місце на диску. Ви також можете використовувати стиснення ZIP для об’єднання декількох файлів в один компактний пакет. Ось як заархівувати та розпакувати файли у Windows 11.

Зверніть увагу, під час пандемії більшість заходів була скасована або перенесена на онлайн-платформи. Через це досить популярними стали трансляції в Інтернеті, а разом з ними з’явились й нові ризики для безпеки особистих даних. У зв’язку з цим спеціалісти підготували поради, які допоможуть захистити Вас та Ваші пристрої під час відвідування стрімінгових сервісів.

Деякі смартфони відходять від відбитків пальців і використовують розпізнавання обличчя як  більш надійний засіб забезпечення біометричної безпеки. Якщо у Вас є телефон Samsung Galaxy, Ви, ймовірно, можете використовувати як відбитки пальців, так і розпізнавання обличчя, щоб увійти у телефон.