Розробники шкідливих програм все частіше вдаються до використання незвичайних або “екзотичних” мов програмування з метою ускладнити експертам аналіз шкідливого ПЗ.

Згідно зі звітом фахівців із BlackBerry Research&Intelligence, останнім часом спостерігається зростання використання мов Go (Golang), D (DLang), Nim і Rust. Хакери використовують ці мови з метою уникнути виявлення експертами або вирішити певні проблеми в процесі розробки ПЗ.

Зокрема, розробники шкідливих програм експериментують з завантажувачами і дроперами, написаними “екзотичними” мовами, які краще підходять для розгортання шкідливих програм на першому і наступних етапах в ланцюжку атак.

Ґрунтуючись на поточних тенденціях, дослідники кібербезпеки відзначили особливий інтерес кіберзлочинців до мови Go. Наприклад, новий варіант неназваною програми-здирника, виявленої в червні нинішнього року експертами з CrowdStrike, запозичив функції у HelloKitty (також відомого як DeathRansom) і FiveHands, але використовував пакувальник Go.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

В Україні користувачів Android та iOS атакує небезпечне шкідливе ПЗ

Чи варто використовувати VPN для перегляду усіх веб-сторінок? ПОРАДИ

Як перевірити шкідливий чи безпечний сайт? – ПОРАДИ

Як змусити AirPods повідомляти про дзвінки та сповіщення на iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перевірити, які програми на iPhone Ви використовуєте найчастіше? – ІНСТРУКЦІЯ

До речі, користувачі ніколи не зможуть встановити Windows 11 на несумісні пристрої. Групова політика не дозволить Вам обійти обмеження апаратного забезпечення для установки Windows 11.

Apple має намір додати підтримку системи розпізнавання осіб Face ID на комп’ютери Mac протягом наступних двох років. Про це повідомив оглядач Bloomberg.

Зловмисники все частіше використовують безкоштовний месенджер Discord як канал для поширення шкідливих програм.

Окрім цього, стало відомо про великий витік даних учасників Clubhouse. Провідний експерт з кібербезпеки Джіт Джайн повідомив, що повна база телефонних номерів Clubhouse виставлена ​​на продаж в Darknet.

Також стало відомо, що операційна система Windows 11, яка ще офіційно не вийшла, але вже доступна для скачування і попереднього знайомства, використовується зловмисниками, які намагаються підсунути користувачеві шкідливе ПЗ під виглядом нової ОС.