Весь світ змушений носити маски через пандемію коронавіруса. Для того щоб скористатися своїм iPhone, людина повинна показати своє обличчя датчику Face ID, а значить, зняти маску. З огляду на темпи поширення COVID-19, цього робити ні в якому разі не можна, особливо в місцях з великим скупченням людей, наприклад, в супермаркетах, де покупці часто використовують свої iPhone для безконтактної оплати покупок.

Як запевняють в Apple, користувач в масці не може пройти аутентифікацію за допомогою сканера особи Face ID, проте фахівці з Tencent Xuanwu Lab довели зворотне. Для того щоб змусити Face ID дізнаватися користувача в масці, потрібно в процесі установки зображення, за яким датчик розпізнаватиме обличчя свого власника, спочатку прикрити маскою тільки одну половину обличчя, а потім іншу, залишивши першу неприкритою. Важливо: на відкритій частині особи повинні бути видні ніс і рот.

Потрібно бути готовими до того, що з першого разу трюк може не вийти. В такому випадку процедуру слід повторити, змінюючи положення маски і надаючи їй форму, оскільки Face ID запам’ятовує обличчя за своєрідною картою його глибини.

Хоча в обставинах, що склалися розблокування iPhone за допомогою обличчя, навіть прихованого за маскою, за словами фахівців Tencent, це знижує ефективність Face ID як захисного рішення і робить iPhone вразливим. Користувачам краще повернутися до старих добрих PIN-кодів або змінити налаштування iPhone таким чином, щоб всі необхідні повідомлення відображалися на екрані блокування, і прочитати їх можна було без необхідності розблокувати пристрій.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Нагадаємо, Microsoft випустила позапланове оновлення для Windows 10 з метою виправити баг, що викликає проблеми з підключенням до інтернету через VPN. Однак, як виявилося, виправлення також викликає проблеми з підключенням до Інтернету, але тепер вже через Wi-Fi.

Також сьогодні більшість працівників компаній, учні, студенти та викладачі знаходяться на вимушеній самоізоляції через загрозу інфікування COVID-19. Саме тому популярними стали додатки, які дозволяють спілкуватися за допомогою відео в режимі реального часу.

Зверніть увагу, що під час пандемії коронавірусу кіберзлочинці активізували та оновили різноманітні схеми шахрайств. Найчастіше спекулюють на товарах індивідуального захисту, розповсюджують фейки, здійснють СМС-розсилку та телефонують, щоб виманити Ваші персональні дані та кошти.

Ймовірно, мало людей будуть заперечувати проти збору певних даних для відстеження інфікованих людей, якщо це допоможе зупинити поширення вірусу. Однак, крім очевидної користі від використання технологій, існують і ризики для цифрової конфіденційності громадян.

Усіх цікавить, чи можна опускати в воду смартфон без захисту від води. Насправді ж, навіть якщо телефон захищений від води, все одно не варто лізти з ним у воду.