Шість тисяч злочинів у сфері використання інформаційних технологій виявили за 2018 рік співробітники Департаменту кіберполіції Національної поліції України. З них майже тисяча – злочини, вчинені у сфері кібербезпеки.

Про це повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв, передає прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.

“Серед успішних операцій – затримання організатора бот-мережі Avalanche, викриття учасника міжнародного хакерського угрупування Cobalt, участь в припиненні діяльності міжнародної хакерської групи FIN7”, – розповів чиновник.

Кіберполіція викрила вісім хакерських угруповань та завадила чотирьом масштабним кібератакам

За словами Сергія Князєва, Національна поліція продовжує налагоджувати тісні зв’язки з правоохоронними органами всього світу. Так, протягом року було підписано договори про взаємодію у сфері боротьби з кіберзлочинністю з поліцією Австралії, Сінгапуру, Катару та ще низки країн. Відтак, в української кіберполіції вже є напрацювання та успішні результати міжнародної співпраці.

“В межах міжнародної співпраці викрито вісім транснаціональних хакерських угруповань та взято участь у понад тридцять міжнародних операціях” – зазначив глава Нацполіції.

Сергій Князєв також повідомив, що протягом року було попереджено поширення чотирьох масових кібератак на території України.

Автор:

Автор: Олена Кожухар