IP-адреси, які можна використовувати для визначення приблизного місця розташування користувача в місті або районі, також відправлялися на сервери, контрольовані Alibaba.

Дослідник Габі Сірліг повідомив про проблеми конфіденційності, пов’язані з мобільним додатком UC Browser від компанії UCWeb (дочірня компанія Alibaba). В описі UC Browser в магазинах App Store і Google Play повідомляється, що в режимі “інкогніто” не записуватися історія перегляду web-сторінок або пошуку користувача.

За словами фахівця, в версіях UC Browser для Android і iOS кожен відвідуваний користувачем web-сайт, незалежно від включеного режиму “інкогніто”, вирушає на сервери UCWeb. IP-адреси, які можна використовувати для визначення приблизного місця розташування користувача в місті або районі, також відправлялися на сервери, контрольовані Alibaba. Сервери були зареєстровані в Китаї і мали розширення китайського доменного імені .cn, але розміщувалися в США.

Крім того, кожному користувачеві також присвоюється ідентифікаційний номер, дозволяючи китайської компанії ефективно контролювати їх активність на різних сайтах.

Сірліг виявив проблему шляхом зворотного розробки деяких зашифрованих даних, які відправлялися в Пекін. Кожен раз, коли він відвідував web-сайт, дані передавалися Alibaba.

В цей час англомовна версія UC Browser недоступна в Apple App Store, хоча була доступна версія на китайській мові. За словами Сірліга, китайська версія не передавала подібні дані. Невідомо, чому була видалена англійська версія, але вона як і раніше доступна в Google Play.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.