Незабаром компанія Microsoft почне повідомляти користувачів свого сервісу Office 365 про хакерські операції, що проводяться іноземним урядом.

Згідно з новими пунктами, доданим в дорожню карту Microsoft 365, відповідні повідомлення будуть додані на призначений для користувача портал безпеки. Цей крок стане першим у боротьбі Microsoft із прогресивними кіберзлочинними угрупованнями.

“Ми додамо на портал безпеки повідомлення, що попереджають користувачів у разі виявлення можливої ​​активності іноземної держави. Загрози визначаються як активність кіберзагроз, що виходять від певної країни. Ці атаки є одні з найскладніших”, – повідомляє Microsoft.

Сповіщення про хакерські атаки з ознаками причетності до них іноземної держави будуть засновані на індикаторах компрометації і профілях загроз, зібраних експертами з безпеки Microsoft.

“Центр Microsoft Threat Intelligence Center відстежує ці загрози, створює вичерпні профілі активності і тісно співпрацює з усіма командами безпеки Microsoft для реалізації виявлень і пом’якшення наслідків для захисту наших клієнтів”, – повідомила Microsoft.

Підтримка функції “Сповіщення про потенційну активність держави” в цей час знаходиться в розробці, і Microsoft планує зробити її загальнодоступною у всьому світі в цьому місяці у всіх середовищах для всіх користувачів Microsoft Defender для Office 365 (Office 365 Advanced Threat Protection).

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виправити повільний Wi-Fi? ПОРАДИ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою кібератаки? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

П’ять небезпечних типів файлів, що можуть містити шкідливе ПЗ

Що таке Google Assistant та що він може робити?

Нагадаємо, Apple займається розробкою, яка буде розрізняти користувачів смартфонів за новою технологією. Йдеться про так звану теплову карту особи, яка, як і відбитки пальців, є унікальною. Обдурити цю систему захисту буде практично неможливо.

Також корпорація Microsoft випускає вбудований генератор паролів та функцію моніторингу витоків облікових даних у системах Windows та macOS, що працюють з останньою версією Microsoft Edge.

Окрім цього, багатофункціональний “шкідник” VPNFilter, якому вдалося інфікувати 500 тисяч роутерів у 54 країнах, хоч і був дезактивований два роки тому, однак досі не вичищений із сотень мереж. Такі невтішні результати чергової перевірки, яку провели дослідники з Trend Micro.

До речі, викрадена база даних, яка містить імена, адреси електронної пошти та паролі користувачів Nitro PDF, безкоштовно розповсюджується в Мережі. Загалом база даних налічує понад 77 мільйонів записів.