Також компанія обіцяє заплатити тим, хто повідомить інформацію про злочинців, 5% від суми, яку вийде повернути.

Біржа для торгівлі криптовалютою Bitfinex запропонувала винагороду в $ 400 млн за затримання хакерів, які зламали її в 2016 році, про що повідомила на своєму сайті. Вранці 2 серпня 2016 року хакери вторглися в систему Bitfinex і за допомогою 2 072 транзакцій вивели з її гаманців 119 755 біткоїнів.

Компанія обіцяє заплатити тим, хто повідомить інформацію про злочинців, 5% від суми, яку вийде повернути. Якщо ж самі хакери зважаться повернути вкрадені кошти, вони можуть залишити собі 25%.

Ця заява біржі, ймовірно, була викликана двома причинами. По-перше, 2 серпня відбулася річниця злому. По-друге, останнім часом активізувалися хакери, що мають відношення до крадіжки монет. Позавчора, 3 серпня, з пов’язаного зі зламом гаманця було переведено 620 BTC, транзакцію зафіксував Twitter-бот Whale Alert.

28 липня сервіс з аналізу блокчейна Chainalysis повідомив, що кількість біткоїнів, пов’язаних з нелегальною діяльністю, досягла 892 тис. Найбільше брудних BTC обертається на даркнет-ринках, де продаються заборонені речі, крадені особисті дані та інше – 585 тис. монет.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як за допомогою задньої панелі iPhone швидко запускати дії чи команди? – Інструкція

Як налаштувати автоматичне очищення Кошика у Windows 10? – Інструкція

Як уникнути схем шахрайства в Інтернеті? Поради для користувачів старшого покоління

Інтернет-шахраї та псевдоволонтери: як розпізнати благодійну аферу? Поради

Яких заходів потрібно вживати компаніям для протидії та відновленню у випадку кібератак? Поради

Нагадаємо, нову уразливість, яка дозволяє зловмисникам отримати майже повний контроль над Wіndows або Linux системами, виявила компанія Eclypsium. За її словами, уразливими є мільярди пристроїв – від ноутбуків, настільних ПК, серверів і робочих станцій до банкоматів, верстатів з програмним управлінням, томографів та іншого обладнання спеціального призначення, яке використовується в промисловій, медичній, фінансовій та інших галузях.

Окрім цього, команда дослідників з Рурського університету в Бохумі (Німеччина) виявила нові методи атак на підписані PDF-файли. Так звана техніка Shadow Attack дозволяє хакеру приховувати і замінювати вміст в підписаному PDF-документі, не зачіпаючи цифровий підпис. Організації, урядові установи, підприємства та приватні особи часто підписують документи в форматі PDF для запобігання несанкціонованих змін. Якщо хтось вносить зміни в підписаний документ, підпис стає недійсним.

До речі, нову фішингову кампанію, націлена на користувачів WhatsApp, виявили фахівці з кібербезпеки. Цього разу зловмисники розсилають фішингові повідомлення, використовуючи бренд Nespresso. Жертву запрошують перейти за посиланням і відповісти на кілька запитань, щоб отримати в подарунок кавоварку.

Також співробітники компаній і організацій, які використовують програмне забезпечення Microsoft Office 365, стали жертвами фішинговою кампанії, в рамках якої зловмисники використовують повідомлення-приманки, замасковані під автоматичні повідомлення SharePoint, для крадіжки облікових даних.

Зауважте, що користувачі Microsoft Office 365 звинуватили компанію Microsoft в тому, що вона нібито ділиться бізнес-даними своїх клієнтів з розробниками додатків Facebook, партнерами та субпідрядниками, порушуючи політику конфіденційності.