Facebook повідомила, що було видалено мережу екаунтів із РФ, які поширювали меми, на яких люди перетворювалися в шимпанзе після щеплення від COVID-19, прагнучи підірвати довіру до популярних вакцинам західного виробництва.

У Facebook заявили, що компанія Fazze використовувала платформу для роботи на аудиторії в Індії, Латинській Америці і в меншій мірі в США. В ході розслідування експерти Facebook з’ясували, що в рамках кампанії з дезінформації Fazze створювала статті та петиції на таких форумах, як Reddit, Medium і Change.org. Для поширення контенту компанія використовувала фейкові екаунти на Facebook і в Instagram.

За даними Facebook, кампанія з дискредитації західних вакцин складалася з двох хвиль.

“У листопаді та грудні 2020 року мережа розміщувала меми та коментарі, в яких стверджувалося, що вакцина AstraZeneca від COVID-19 може перетворити людей в шимпанзе. П’ять місяців по тому, в травні 2021 року мережа поставила під сумнів безпеку вакцини Pfizer, опублікувавши документ, який нібито з’явився з витоку в компанії AstraZeneca”, – йдеться в повідомленні.

Представники Fazze в тому числі залучали до роботи блогерів, пропонуючи поширювати їм інформацію про вакцини. Зокрема, блогери з Франції та Німеччини звернули увагу громадськості на подібні пропозиції від Fazze, повідомляє Facebook. Також був опублікований 12-сторінковий документ, в якому порівнювалася ефективність різних вакцин проти COVID-19. Стверджувалося, що він з’явився в результаті витоку з AstraZeneca. Документ містив таблицю, яка показувала, що застосування вакцини Pfizer призвело до великих жертв, ніж використання інших препаратів.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Телефонне шахрайство: як розпізнати обман та викрити зловмисника?

Платіжна безпека: як вберегтися від шахраїв під час користування онлайн-банкінгом?

Як автоматично пересилати певні електронні листи в Gmail? – ІНСТРУКЦІЯ

Що таке Google Tensor і як він покращить майбутні смартфони? ОГЛЯД

Деякі телефони на Android втратять доступ до Gmail і YouTube і чим це Вам загрожує

Як заблокувати спам на Google Диску? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Apple скануватиме фото в iPhone користувачів, щоб захистити дітей від насильства. Про це заявив сам американський технологічний гігант.

Виявлено спосіб, що дозволяє користувачам Telegram для Mac назавжди зберігати повідомлення, які повинні самі знищуватися і переглядати їх без відома відправника. Уразливість виправити неможливо.

Зверніть увагу, шахрайську схему з виманювання даних платіжних карт українців вигадали зловмисники, створивши фейкову сторінку у Facebook та фейковий сайт ТСН. Довірливих користувачів змушували вказувати дані своїх платіжних карток.

Окрім цього, Windows 11 може вийти раніше, ніж Ви думали. Майкрософт була щедрою з інформацією про Windows 11, за значним винятком є ​​дата виходу. Однак компанія могла ненароком відкрити вікно випуску за жовтень, завдяки деяким документам підтримки Intel та Microsoft, виявленим BleepingComputer.

Також якщо Ви регулярно пересилаєте повідомлення на інший обліковий запис електронної пошти, чому б не автоматизувати це завдання? Використовуючи зручну функцію фільтрування в Gmail, Ви можете автоматично пересилати певні електронні листи, коли вони потраплять у Вашу поштову скриньку.