Компанія Microsoft нагадала користувачам про припинення підтримки Windows 10 версії 1909 (велике оновлення від листопада 2019 року). Згідно з планами корпорації, цей реліз ОС стане неактуальним вже у травні 2021 року.

Таким чином, Microsoft через три місяці перестане надавати технічну підтримку, а також відмовиться від випуску патчів та виправлень для Windows 10 1909. Техногігант рекомендує всім, хто використовує стару версію системи, якомога швидше оновити її до актуальної – це вбереже від кібератак.

“11 травня 2021 року термін Home, Pro, Pro Education, Pro версії Windows 10 1909 році, а також всіх випусків Windows Server 1909 сплине. Ті користувачі, які звернуться до техпідтримки після 11 травня, будуть перенаправлені на оновлення операційної системи”, – повідомляє Microsoft.

Релізи Education і Enterprise будуть підтримувати ще рік, проте 11 травня 2022 року їхній термін також сплине. Окрім цього, у травні Microsoft припинить підтримку двох інших версій – 1803 і 1809, оскільки раніше корпорація відклала це питання через питання пандемії COVID-19.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як не стати жертвою кіберзлочину, якщо працюєш вдома? ПОРАДИ

Що таке спуфінг і як запобігти атаці? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

Як перенести бесіди з WhatsApp у Telegram на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перенести історію чату з WhatsApp у Telegram для iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити на Android обліковий запис Google за замовчуванням? – ІНСТРУКЦІЯ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Діяльність одного з найбільших у світі фішингових сервісів для атак на фінансові установи різних країн припинили правоохоронці. Від фішингових атак цього сервісу, який створив та адміністрував 39-річний мешканець Тернопільщини, постраждали 11 країн світу.

Досліднику у галузі кібербезпеки вдалося зламати внутрішні системи понад 35 найбільших компаній, серед яких були Microsoft, Apple, PayPal, Shopify, Netflix, Yelp, Tesla та Uber. У цьому фахівцеві допомогла нова атака на ланцюжок поставок софту.

Для обходу захисних поштових шлюзів і фільтрів автори адресних фішингових листів використовують новаторський спосіб приховування шкідливого вмісту сторінки. Теги JavaScript, впроваджувані в HTML-код, шифруються з використанням азбуки Морзе.

Нове сімейство програм-вимагачів під назвою Vovalex поширюється через піратський софт, замаскований під популярні утиліти для Windows – наприклад, CCleaner. Одна цей шифрувальник має певну особливість, що відрізняє його від інших “шкідників” подібного класу.