Anthropic розпочала свою першу в історії конференцію Code with Claude з анонсу нової передової системи штучного інтелекту. Компанія називає Claude Opus 4 найкращою моделлю кодування в світі.
За словами Anthropic, Opus 4 значно краще справляється із завданнями, які вимагають від нього виконання тисяч окремих кроків, що дає йому можливість працювати безперервно протягом декількох годин за один раз. Крім того, нова модель може використовувати кілька програмних інструментів паралельно, і вона краще виконує інструкції.
В Anthropic кажуть, що ці можливості роблять Opus 4 ідеальним для забезпечення роботи майбутніх ШІ-агентів. Для тих, хто не знає, агентні системи – це ШІ, які призначені для планування та виконання складних завдань без нагляду людини. Вони є важливим кроком на шляху до створення штучного загального інтелекту (AGI). Під час тестування клієнтом Anthropic побачила, що Opus 4 працював самостійно протягом семи годин, або майже повного робочого дня. Це важлива віха для типу агентних систем, які компанія хоче створити.
Ще одна причина, чому Anthropic вважає, що Opus 4 готовий до створення кращих ШІ-агентів, полягає в тому, що модель на 65% рідше використовує обхідні шляхи або лазівки при виконанні завдань. Компанія стверджує, що система також демонструє значно кращі «можливості пам’яті», особливо коли розробники надають Claude доступ до локальних файлів. Щоб заохотити розробників спробувати Opus 4, Anthropic робить Claude Code, свого агента кодування ШІ, широкодоступним. Він також додав нові інтеграції з Visual Studio Code та JetBrains.
Навіть якщо ви не програміст, Anthropic може знайти щось для вас. Тому що разом з Opus 4 компанія анонсувала нову версію своєї моделі Sonnet. Як і попередня версія Claude 3.7 Sonnet та Opus 4, нова система є гібридною моделлю міркувань, що означає, що вона може майже миттєво виконувати підказки та залучатись до розширеного мислення. Для користувача це означає, що ви отримуєте найкраще з обох світів – чат-бота, який краще підготовлений для вирішення складних проблем, коли це необхідно. Він також включає в себе багато з тих же поліпшень, що і Opus 4, включаючи можливість паралельного використання інструментів і більш точного дотримання інструкцій.
Sonnet 3.7 був настільки популярним серед користувачів, що Anthropic у відповідь запровадила тарифний план Max, який починається зі 100 доларів на місяць. Хороша новина полягає в тому, що вам не потрібно буде платити навіть близько цієї суми за використання Sonnet 4, оскільки Anthropic робить його доступним для безкоштовних користувачів.
Для тих, хто хоче використовувати Sonnet 4 для свого проєкту, ціна API залишається на рівні $3 за один мільйон вхідних токенів і $15 за таку ж кількість вихідних токенів. Примітно, що окрім звичайних місць, де ви можете знайти моделі Anthropic, включаючи Amazon Bedrock і Google Vertex AI, Microsoft робить Sonnet 4 моделлю за замовчуванням для нового агента кодування, який вона пропонує через GitHub Copilot. І Opus 4, і Sonnet 4 доступні для використання вже сьогодні.