Windows XP вийшла ще в 2001 році і не підтримується кілька років.

За даними NetMarketShare, минулого місяця 1,26% від всіх ноутбуків і ПК в світі працювали під управлінням цієї 19-річної операційної системи. Примітно, що на частку новіших ОС, таких як Windows 8, ChromeOS і Windows Vista, довелося набагато менше пристроїв – 0,57%, 0,42% і 0,12% відповідно.

Компанія Microsoft офіційно припинила підтримку Windows XP в квітні 2014 року. Іншими словами, операційна система не отримує оновлень безпеки вже шість років. Тим не менш, у цей час із 2 млрд з усіх комп’ютерів у світі 25,2 млн працюють під управлінням Windows XP.

Кількість машин під управлінням Windows 10 продовжує зростати. В цей час ця ОС встановлена ​​на 60% від усіх комп’ютерів у світі – на 10% більше, ніж на два місяці раніше. Найближчим конкурентом Microsoft є Mac OS X 10.15, однак на її частку припадає лише 3,49% комп’ютерів. Далі йдуть Mac OS X 10.14 (2.96%) і 10.13 (1.44%).

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.

Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.

З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.

Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.

Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.