Експерти з цифрової безпеки корпорації Microsoft попереджають своїх користувачів про поширення вірусу LemonDuck. За словами фахівців, потрапляючи на комп’ютер вірус миттєво створює мережу ботнет для майнінгу криптовалюти Monero.

Вірус потрапляє на комп’ютери за допомогою фішингових листів, флеш-накопичувачів USB і уразливості системи безпеки. Найчастіше від нього страждають власники пристроїв на базі операційних систем Windows і Linux, попередили в Microsoft.

“Потрапивши на комп’ютер через поштову скриньку Outlook, в рамках своєї звичайної поведінки LemonDuck намагається запустити скрипт, який краде інформацію про облікові записи, присутні на пристрої”, – йдеться в повідомленні компанії.

Цікаво, що LemonDuck видаляє інших зловмисників із пристрою, позбавляючись від конкуруючих шкідливих програм, а також запобігаючи будь-яким новим зараженням.

Що примітно, вірус-майнер виправляє ті ж уразливості, які використовувалися для отримання доступу.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

В Україні користувачів Android та iOS атакує небезпечне шкідливе ПЗ

Чи варто використовувати VPN для перегляду усіх веб-сторінок? ПОРАДИ

Як перевірити шкідливий чи безпечний сайт? – ПОРАДИ

Як змусити AirPods повідомляти про дзвінки та сповіщення на iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перевірити, які програми на iPhone Ви використовуєте найчастіше? – ІНСТРУКЦІЯ

До речі, користувачі ніколи не зможуть встановити Windows 11 на несумісні пристрої. Групова політика не дозволить Вам обійти обмеження апаратного забезпечення для установки Windows 11.

Apple має намір додати підтримку системи розпізнавання осіб Face ID на комп’ютери Mac протягом наступних двох років. Про це повідомив оглядач Bloomberg.

Зловмисники все частіше використовують безкоштовний месенджер Discord як канал для поширення шкідливих програм.

Окрім цього, стало відомо про великий витік даних учасників Clubhouse. Провідний експерт з кібербезпеки Джіт Джайн повідомив, що повна база телефонних номерів Clubhouse виставлена ​​на продаж в Darknet.

Також стало відомо, що операційна система Windows 11, яка ще офіційно не вийшла, але вже доступна для скачування і попереднього знайомства, використовується зловмисниками, які намагаються підсунути користувачеві шкідливе ПЗ під виглядом нової ОС.