Як стало відомо, один із найвідоміших нових суперкомп’ютерів може допомогти вирішити деякі важливі питання астрофізики. VentureBeat повідомляє, що Національний науково-обчислювальний центр з енергетичних досліджень офіційно відзначив Perlmutter, який вважається одним із найшвидших суперкомп’ютерів для штучного інтелекту, і він розпочне роботу з надання допомоги у створенні найбільшої в історії 3D-карти видимого Всесвіту для вивчення темної енергії, що прискорює розширення космосу.

У рамках спостереження машина оброблятиме дані зі спектроскопічного приладу для темної енергії. Perlmutter опрацює десятки експозицій галактик під час дослідження, щоб визначити, куди націлений вищезгаданий спектроскопічний прилад. Як зазначає AMD, початкова версія Perlmutter включає 1536 вузлів, кожен з яких має 64-ядерний процесор Epyc 7763 та чотири графічних процесора NVIDIA A100. Результатом є система з високим рівнем продуктивності для обробки завдань ШІ, яка значно скорочує час обчислення. NVIDIA заявила, що Perlmutter може обробити інформацію про спектроскопічний прилад, яка збиралась протягом року лише за кілька днів, а не за тижні чи місяці.

Карта – не єдиний проект, який планується. Perlmutter також вивчатиме атомні взаємодії, щоб розвивати технології чистої енергії, наприклад, біопаливо. Однак карта Всесвіту є амбіційною ціллю і допомагає продемонструвати, наскільки далеко зайшли суперкомп’ютери у вирішенні справді масштабних робіт.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.