У вівторок, 8 вересня, Microsoft випустила свої щомісячні оновлення безпеки для всіх підтримуваних версій Windows 10, Windows 8.1, і Windows 7 із розширеною підтримкою. Проте, користувачі підсистеми Windows для Linux 2 (Windows Subsystem for Linux 2, WSL 2) стали скаржитися на те, що оновлення викликають проблеми із середовищем.

За словами користувачів, після встановлення апдейта, оновлюючого збірку до версії 19041.508, WSL 2 перестає завантажуватися, і відображається повідомлення про помилку “Елемент не знайдено”. На даний момент невідомо, ні наскільки поширена ця проблема, ні при яких конфігураціях виникає. Згідно повідомленнями користувачів на GitHub, проблема виникає після встановлення оновлення, а після його видалення зникає.

Примітно, що проблема з WSL існує ще з липня нинішнього року і зачіпає користувачів, які намагаються оновитися з WSL 1 до WSL 2. Існує припущення, що помилка зачіпає інсайдерські превью-версії ОС і не є специфічною тільки для поточної версії Windows 10.

Оскільки проблема зачіпає різні версії операційної системи, її причина на цей момент невідома. Також невідомо, чи зачіпає вона версії Windows 10 1903 і 1909, оскільки WSL 2 була перенесена на ці версії в минулому місяці.

Компанія Microsoft поки не додала цю помилку в список відомих проблем, однак відповіді на GitHub свідчать про те, що вона працює над виправленням. Тим часом, користувачам краще відкласти встановлення останніх оновлень.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.

Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.

З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.

Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.

Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.