Операційна система macOS Big Sur офіційно стала доступна для всіх користувачів в листопаді минулого року. З тих пір Apple випустила оновлення, що виправляють уразливості і поліпшують функціонал. Однак, як повідомляє Mr. Macintosh, в Big Sur як і раніше є серйозна проблема, яка може при спробі користувача оновити ОС до останньої версії привести до втрати даних, якщо на жорсткому диску мало місця.

Справа в тому, що установник macOS Big Sur не перевіряє, чи достатньо місця на комп’ютері. Коли система ініціює процес оновлення, Mac перестає відповідати, і дані можуть бути втрачені назавжди.

За словами Apple, для оновлення macOS Big Sur вперше в історії потрібно як мінімум 35,5 ГБ вільного місця на диску, і це не рахуючи оновлення розміром 13 ГБ. На жаль, навіть якщо на комп’ютері немає вільних 35,5 ГБ, macOS все одно спробує оновитися, що може привести до втрати даних. Процес установки проходить гладко, але потому буде повідомлення про помилку “Під час підготовки оновлення програмного забезпечення сталася помилка”. З цього моменту Mac перестає завантажуватися.

Під час наявності у користувача резервних копій даних він може просто стерти все з диска і перевстановити macOS. Однак за відсутності резервних копій відновити дані буде складно.

Apple поки ніяк не коментує проблему, але є надія, що компанія виправить її з виходом фінальної версії macOS Big Sur 11.3.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як не стати жертвою кіберзлочину, якщо працюєш вдома? ПОРАДИ

Що таке спуфінг і як запобігти атаці? ПОРАДИ

Чи варто користуватися WhatsApp? П’ять правил безпеки від найбільш розшукуваного хакера світу

Як перенести бесіди з WhatsApp у Telegram на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перенести історію чату з WhatsApp у Telegram для iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити на Android обліковий запис Google за замовчуванням? – ІНСТРУКЦІЯ

Як дізнатися, які дані Google знає про Вас і видалити їх? – ІНСТРУКЦІЯ

Діяльність одного з найбільших у світі фішингових сервісів для атак на фінансові установи різних країн припинили правоохоронці. Від фішингових атак цього сервісу, який створив та адміністрував 39-річний мешканець Тернопільщини, постраждали 11 країн світу.

Досліднику у галузі кібербезпеки вдалося зламати внутрішні системи понад 35 найбільших компаній, серед яких були Microsoft, Apple, PayPal, Shopify, Netflix, Yelp, Tesla та Uber. У цьому фахівцеві допомогла нова атака на ланцюжок поставок софту.

Для обходу захисних поштових шлюзів і фільтрів автори адресних фішингових листів використовують новаторський спосіб приховування шкідливого вмісту сторінки. Теги JavaScript, впроваджувані в HTML-код, шифруються з використанням азбуки Морзе.

Нове сімейство програм-вимагачів під назвою Vovalex поширюється через піратський софт, замаскований під популярні утиліти для Windows – наприклад, CCleaner. Одна цей шифрувальник має певну особливість, що відрізняє його від інших “шкідників” подібного класу.