Онлайн-кінотеатри, які у порушення авторських прав надавали послуги з трансляції аудіовізуальних творів, викрили правоохоронці. Чотири онлайн-платформи діяли у Києві, одна – на Черкащині.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

У Києві кіберполіція викрила мешканця столиці, 1982 року народження. Його діяльність була орієнтована на користувачів з України, Росії, Білорусії та Молдови.

Крім цього, на Черкащині кіберполіція припинила незаконну діяльність місцевого мешканця, 1988 року народження. Фігурант надавав доступ користувачам до бібліотеки художніх, анімаційних фільмів та серіалів без відповідних дозвільних документів правовласників.

Прибуток фігуранти отримували від розміщеної на вебресурсах реклами. Оплата за рекламу надходила на електронні гаманці забороненої на території України платіжної системи.

Правоохоронці провели обушки. За результатам вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, флеш накопичувачі, жорсткі диски, банківські картки та інші речові докази.

За вказаними фактами розслідуються кримінальні провадження за ч. 3 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України. Фігурантам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ОПЕРАТИВНУ ПАМ’ЯТЬ НА ПОМИЛКИ ТА ВИПРАВИТИ ЇХ? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК КОНТРОЛЮВАТИ ОНОВЛЕННЯ WINDOWS 10 ЗА П’ЯТЬ КРОКІВ

ЯК ОБМЕЖИТИ ЕКРАННИЙ ЧАС У WINDOWS 10? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ВИПРАВИТИ НЕПОЛАДКИ ЗІ ЗВУКОМ НА МАС?

ЯК ЗАБОРОНИТИ ВІДЗНАЧАТИ ВАС НА ФОТО В INSTAGRAM?

Нагадаємо, дослідники компанії Avast виявили три шахрайських VPN-додатки для iOS-пристроїв, які самовільно списують кошти користувачів. За словами експертів, додатки стягують підвищену плату за послуги, які не надаються належним чином.

Також Apple опублікувала набір безкоштовних інструментів та ресурсів, щоб допомогти розробникам менеджерів паролів – а також інших програм – генерувати надійні паролі.

До речі, компанія Mozilla планує додати в майбутні версії Firefox можливість експорту збережених облікових даних у файл формату CSV, який потім можна імпортувати в менеджер паролів або зберігати в якості резервної копії.

Окрім цього, дослідники із ProtectEM виявили, що контролери світлофорів на мікросхемах SWARCO LS4000 вразливі до атак через відкритий порт, який використовується для налагодження роботи системи управління.

А експерти з компанії IntSights відзначили збільшення попиту на облікові дані YouTube-каналів на підпільних торгових майданчиках. Вартість пропонованих екаунтів пропорційна кількості передплатників. Наприклад, ціна за канал з 200 тис. передплатників починається від $ 1 тисячі.