Мільярди випущених компанією Intel за останнє десятиліття мікрочіпів та процесорів виявилися вразливими з точки зору безпеки. Експерти комп’ютерної галузі зазначають, що така вразливість може значно полегшити доступ хакерів до особистих даних коритувачів.

“Ахіллесовою п’ятою” випущених мікрочіпів є механізм, за допомогою якого обладнання завантажує інформацію чи програмне забезпечення наперед – у разі, якщо воно знадобиться в майбутньому. Розробники заклали такий механізм із метою вберегти гаджети та оснащені мікропроцесорами прилади від збоїв у роботі та прискорити їхню функціональність. Такі технічні процеси відомі як speculative execution та застосовуються компаніями-виробниками вже багато років поспіль, відзначають фахівці.

За даними аналітиків, виявлені технічні прогалини можуть значно полегшити хакерам несанкціонований доступ до особистих даних користувачів, у тому числі паролів акаунтів, “гаманців” криптовалют тощо. Так само через виявлену вразливість кіберзлочинцям можна значно легше отримати потрібну їм інформацію про ті чи інші програми, інстальовані на комп’ютері.

Тож, теоретично, існує потенційна небезпека для певної частини гаджетів та комп’ютерів стати жертвою кібернападів, роблять висновки експерти. Наразі низка компаній проводить роботи з метою усунення виявлених технічних недоліків.

У самій компанії Intel теж запевнили, що співпрацюватимуть із парнерами задля усунення вразливості. Попри це, представники корпорації сумніваються в тому, що зловмисники вже встигли скористатися виявленим дефектом. Критики зазначають, що запропоноване Intel оновлення зрештою негативно вплине на швидкість роботи процесорів, зробивши їх повільнішими на 30 відстоків. У компанії заперечують, зазначаючи, що в більшості випадків сповільнення не перевищуватиме два відсотки.

Джерело: DW