Microsoft просуває свій новий браузер Edge на базі Chromium з червня нинішнього року, однак останнє оновлення від компанії несподівано встановило його на ще більшу кількість систем.

Оновлення KB4576754 примусовим чином встановлює новий Edge на версії Windows 10 2004, 1909, 1903 і 1809 і видаляє старий Edge на базі EdgeHTML. Дані зі старою версією браузера, в тому числі паролі та збережені вкладки, автоматично переносяться в нову.

Новий Edge також автоматично закріплюється на панелі завдань, а на робочому столі з’являється іконка. Під час спроби скористатися старою версією браузера користувачі будуть направлятися на нову.

Багато користувачів поставилися до примусової установки нового браузера без особливого ентузіазму. Однак є кілька обхідних шляхів, які допоможуть відкласти установку нового Edge. Наприклад, користувачі можуть призупиняти оновлення або спробувати видалити новий браузер через командний рядок.

Є також кілька інших способів запобігти установку Edge на базі Chromium. Однак Microsoft навмисно ускладнила його видалення. Компанія наполягає на тому, що новий Edge необхідний для забезпечення сумісності, продуктивності тощо.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.

Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.

З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.

Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.

Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.