Як з’ясувалось, багато людей сьогодні вважають, що TOR та VPN – це один і той же інструмент, але насправді TOR та VPN багато в чому відрізняються один від одного.

Що таке TOR

Якщо говорити про TOR, то основним принципом роботи даного інструменту є багаторівневість збереження даних. Деякі спеціалісти жартівливо називають TOR – цибулевим браузером, тому що так само, як і в різних шарах цибулі, дані користувачів проходять через кілька рівнів безпеки. Основне завдання, яке виконує TOR – це захист користувача від інструментів відстеження та моніторингу даних різних сайтів.

TOR має свою власну мережу, до якої можна отримати доступ за допомогою браузера. Як тільки Ви подасте запит на інформацію через браузер, він вибере випадковий вузол і буде підключений до нього. Якщо після цього вибрати інший випадковий вузол – це продовжиться. Оскільки весь цей процес відбувається випадковим чином, то існує дуже малий ризик потрапити під контроль різного аналізу трафіку.

Переваги використання браузера TOR:

  • TOR базується на розподіленій мережі, яку неможливо закрити будь-якою державною організацією. Це позбавляє користувачів від зловживання їх особистою інформацією, оскільки зберігає IP -адресу кожного. Без неї ніхто не може відстежувати, хто ви і де перебуваєте. Таким чином це рятує Вас від усіляких кіберзлочинів та хакерів.
  • Передає дані через кілька шарів, тому є надзвичайно безпечним.
  • Дуже простий у використанні.

Що таке VPN

VPN дозволяє користувачу змінювати IP-адресу свого пристрою за допомогою сервера VPN, а потім шифрує з’єднання між користувачем та сервером, що дозволяє йому отримати доступ до обмеженого вмісту, зберігаючи при цьому його конфіденційність та захищаючи його від відстеження даних.

За допомогою VPN Ви можете легко замаскувати своє місцезнаходження і таким чином зробити вашу IP-адресу схожою на IP-адресу країни, до якої під’єднаний Ваш VPN -сервер.

Переваги використання VPN:

  • VPN дуже швидкий у порівнянні з TOR.
  • TOR передає дані через кілька різних вузлів, що уповільнює перегляд, але у випадку VPN Ви під’єднані до одного VPN-сервера, що допомагає швидше переглядати дані.
  • В Інтернеті доступно декілька програм VPN, які повністю безкоштовні.
  • Оскільки частина програм VPN оплачується, фінансування допомагає у підтримці мережі VPN, забезпечуючи її безперебійну роботу, що робить її дуже надійною порівняно з мережею TOR.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому три випадкових слова – це найкращий пароль? ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою програм-вимагачів? ПОРАДИ

Якими будуть нові смартфони Galaxy Z Fold 3 та Z Flip 3? ОГЛЯД

Як уникнути шахрайських схем із використанням deepfake-відео? ПОРАДИ

Навіщо інші антивіруси, якщо у Вас є Windows Defender? ПОРАДИ

Як налаштувати режим “Не турбувати” на телефонах Samsung Galaxy? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, ізраїльський виробник рішень для верифікації та забезпечення прозорості в мобільних та online-екосистемах GeoEdge повідомив про виявлення першої у світі кібератаки на домашні IoT-пристрої з використанням шкідливої реклами.

Також баг на офіційному сайті виробника автомобілів Ford Motor відкривав конфіденційні дані, доступ до яких міг отримати будь-який хакер. Серед інформації були бази даних клієнтів, відомості про співробітників тощо.

Окрім цього, американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline виплатила 4,4 мільйона доларів хакерам, які викрали особисті дані майже 6 тисячам нинішніх та колишніх працівників компанії. Colonial Pipeline була вимушена сплатити викуп через ймовірність загрози газової кризи.

І майже анекдотична ситуація трапилася із розробником шкідливих програм, який розпочав їх тестування у своїй системі, щоб випробувати нові функції, а згодом дані потрапили на розвідувальну платформу хакерів. Мова йде про розробника Raccoon – трояна-викрадача інформації, який може збирати дані з десятків програм.