Останні оновлення програмного забезпечення стали для користувачів роботів-пилососів Roomba від компанії iRobot справжнім головним болем.

Пилососи моделей i7 і s9 стали вести себе як неадекватно, безпричинно обертаються навколо своєї осі, хаотично пересуваються, постійно розряджаються або зовсім відмовляються заряджатися.

За останні кілька днів у Мережі з’явилося безліч скарг від користувачів. Ось деякі з них:

“Мій Roomba поводиться, як після дводенного запою”;

“Мій i7 + блукає навколо і не може повернутися додому”.

Зокрема, роботи-пилососи безконтрольно пересуваються і врізаються в меблі, “тікають” від зарядної док-станції, розряджається до п’яти разів за час прибирання однієї кімнати, яка займає не більше восьми хвилин тощо.

Виробникові відомо про проблему, але на підготовку виправлень йому буде потрібно кілька тижнів. Поки що iRobot просить користувачів повідомити йому серійні номери пристроїв, щоб відкликати поновлення.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.