Всесвітній день паролів, який відзначали 2 травня, – ще одна чудова можливість нагадати користувачам про важливість створення безпечних паролів для захисту особистої інформації. Адже викрадення особистих даних стає однією з найпоширеніших загроз, надзвичайно важливо захистити особисту інформацію за допомогою вибору надійних облікових даних, наголошують у компанії ESET.

Як створити надійний пароль для облікового запису?

Створення унікальних комбінацій для входу кожен раз при реєстрації нового акаунта вимагає додаткових зусиль та часу, проте використання простої ключової фрази несе значні ризики — від потрапляння особистої інформації в мережу до викрадення коштів з онлайн-рахунків.

Для забезпечення захисту Ваших даних дотримуйтесь простих правил під час створення безпечного пароля:

 1. Уникайте часто вживаних слів.
  Використовуйте фрази або декілька слів, які несумісні в одному реченні.
 2. Не використовуйте занадто прості та передбачувані комбінації.
  Дослідження показують, що в більш як 23,2 мільйона облікових записів використовувався пароль “123456”. Другою поширеною комбінацією є “123456789” в 7,7 мільйона користувачів.
 3. Використовуйте спеціальні знаки.
  Більшість людей використовують спеціальні символи в кінці або на початку комбінації, що спрощує роботу кіберзлочинців. Спеціалісти ESET рекомендують розміщувати спеціальні символи в середині певної фрази або слова.
 4. Не використовуйте особисті дані в тексті пароля.
  Ключові фрази для входу, які містять ім’я користувача, легко відгадати за допомогою спеціальних програм.
 5. Створюйте унікальну комбінацію для кожного екаунта.
  Таким чином витік одних облікових даних не поставить під загрозу інші і, можливо, більш цінні екаунти.
 6. Використовуйте менеджер паролів.

Однією з причин слабкості більшості комбінацій, є те, що користувачі просто не мають можливості запам’ятовувати складні ключові фрази для входу, і тому створюють прості, які легко запам’ятати. Для таких випадків і призначена функція менеджер паролів, яка допомагає створювати та зберігати складні комбінації, а не тримати їх в голові.

У зв’язку з удосконаленням інструментів зловмисників спеціалісти компанії ESET також рекомендують користувачам бути обережними при роботі в Інтернет-мережі, а також використовувати надійні рішення для ефективного захисту конфіденційних даних та особистої інформації.

Нагадаємо, у незаконному втручанні у роботу комп’ютерів викрили 20-річного мешканця Хмельниччини. Хакер за допомогою шкідливого програмного забезпечення викрадав інформацію, що зберігалася на комп’ютері жертви та продавав її на спеціалізованих хакерських форумах.

Також шкідливу ​​кампанію з поширення загроз через популярну рекламну платформу виявили фахівці з кібербезпеки. Зокрема, для заманювання потенційних жертв на сайт зі шкідливим програмним забезпеченням кіберзлочинці використовували рекламу в браузері. Файли із загрозами зловмисники маскували під шаблони документів.

Окрім цього, незалежний дослідник Пол Маррапезе (Paul Marrapese) виявив уразливості в IoT-обладнанні десятків китайських виробників, які можна використовувати для MitM-атак і втручання у роботу пристроїв. За підрахунками експерта, до загрози схильні понад 2 мільйони IP-камер, розумних дверних дзвінків, радіонянь та інших IoT-пристроїв.