Експерти антивірусної компанії Sophos виявили в Google Play Маркет 15 додатків калькуляторів, сканерів QR-кодів, календарів і фоторедакторів, які під час першого завантаження пропонували оформити пробну підписку. Після її закінчення додатки починали списувати з користувачів великі суми коштів.

Додатки не містили шкідливий код, а тому захисні алгоритми Google Play Маркет не позначали їх як небезпечні, повідомляє AndroidInsider.

Проте вони регулярно списували по 10-20 доларів на місяць з рахунків своїх жертв, про що ті навіть не підозрювали. Це досить велика сума навіть за мірками додатків та ігор від топових розробників, які пропонують передплатникам ексклюзивний контент.

Примітно, що деякі програми, які фігурували в доповіді Sophos, досі доступні для завантаження в Google Play. Мабуть, цензори Google визнали, що 10 доларів в місяць – це гідна ціна за доступ до калькулятору, а тому прийняли рішення не видаляти таке програмне забезпечення з каталогу.

Однак варто відзначити, що не потрапляти я на вудку до зловмисників дуже просто. По-перше, можна убезпечити себе ще до моменту завантаження програми, просто прочитавши відгуки. Найчастіше там можна знайти важливу інформацію не тільки про вартість прихованої підписки, яку нав’язують користувачам, але й про інші недоліки додатків.

По-друге, потрібно завжди уважно дивитися, на що саме Ви погоджуєтеся. Це правило стосується і підписок, і системних привілеїв, які Ви роздає встановленому програмному забезпеченню.

Нагадаємо, нову активність сімейства шкідливих програм Zebrocy групи кіберзлочинців Sedni виявили фахівці компанії ESET. Цього разу кампанія зловмисників спрямована на посольства та міністерства закордонних справ у країнах Східної Європи та Центральної Азії.

Завдяки WatchOS 6 смарт-годинник Apple Watch наближається до самостійного пристрою. Раніше Ви не могли б налаштувати Apple Watch без iPhone, а тепер Ви можете встановлювати та видаляти додатки, не торкаючись свого смартфона.

Також Співробітник Microsoft Аарон Лоуер (Aaron Lower) детально пояснив, як працює нова функція “Завантаження з хмари” в Windows 10 20H1 (версія 2003). В офіційному блозі Windows Insider опубліковали матеріал, в якому Лоуер розповідає про вбудовані функції повернення Windows 10 до вихідного стану, а також про розділи відновлення.

Зауважте, що Apple випустила оновлення iOS 13.1 та iPadOS раніше, ніж планувала. Це повинно виправити деякі помилки, знайдені у досить “сирій” версії iOS 13.0. Але компанія вже попереджає клієнтів про ще одну помилку, яку вона ще не виправила.

Часом трапляється, що Play Маркет перестає працювати. Які фактори на це можуть вплинути, та що робити, аби знову отримати доступ до віртуального магазину додатків, читайте у статті.