Ізраїль використовує технологію штучного інтелекту в боротьбі з ісламістами в секторі Газа. Про це повідомляє The Jerusalem Post.

“Вперше штучний інтелект став ключовим компонентом у боротьбі з противником. Це перша в своєму роді кампанія для ЦАХАЛ, ми впровадили нові методи роботи і використовували технологічні розробки, які помножили сили всієї Армії оборони Ізраїлю”, – заявив старший офіцер розвідувального корпусу ЦАХАЛ.

Як повідомляється, вперше були розроблені алгоритми і код, які привели до створення декількох нових програм під назвою “Алхімік”, “Євангеліє” і “Глибина мудрості”, які були розроблені і використовувалися під час бойових дій, отримуючи дані від електронної, оптичної і агентурної розвідок. Дані збиралися з використанням сигнального інтелекту (SIGINT), візуального інтелекту (VISINT), людського інтелекту (HUMINT), географічного інтелекту (GEOINT) та інших.

Програма “Євангеліє” використовувала ШІ для вироблення рекомендацій для військ у дослідницькому відділі військової розвідки, які використовували їх для створення якісних цілей, а потім передавали їх ВПС для нанесення ударів.

ЦАХАЛ також використовував систему “Алхімік”, яка була розроблена підрозділом 8200 і використовувала ШІ і машинне навчання для попередження військ в польових умовах про можливі атаки ХАМАС або Ісламського джихаду.

Військові також в значній мірі покладалися на розвідувальні дані для нанесення прицільних ударів в спробі мінімізувати жертви серед цивільного населення.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.