Кожного року кількість кібератак і збиток від них постійно зростає в усьому світі. Однією з основних причин є низька вартість і висока доступність готових шкідливих програм, що продаються на підпільних торгових майданчиках.

Як повідомив ресурс Cybernews, в цей час не потрібно бути програмістом або володіти спеціальними технічними знаннями, щоб купити або створити шкідливе ПЗ. Майбутнім кіберзлочинцям досить лише знати, де робити покупки. Банківські трояни, призначені для крадіжки облікових даних користувачів online-банкінгу, часто пропонуються разом із здирницьким ПЗ, сучасними модульними ботами тощо.

Програми також йдуть в комплекті з технічною підтримкою, яка надається безкоштовно або за невелику додаткову плату.

Ось найпопулярніші категорії:

  • Інфостилери – одні з найпопулярніших шкідливих інструментів. Троянські програми для крадіжки даних здатні викрадати паролі, cookie-файли, історії та дані кредитних карт, дані чатів із месенджерів і зображення з web-камер. Середня ціна – від $50 до $150.
  • Трояни віддаленого доступу (RAT) дозволяють зловмисникові перехопити контроль над системою жертви, зокрема запуск і встановлення програмного забезпечення, створення скріншотів, перемикання web-камери і стеженням за діями жертви. Ціна варіюється від $800 до $1 тис.
  • Модульні шкідливі боти можуть вибірково запускати різні шкідливі програми в залежності від цілей атаки – від викрадення паролів жертв до крадіжки адрес криптовалютних гаманців з їх буферів обміну. Ціна ботів становить близько $ 2,5 тис.
  • Банківські трояни маскуються під справжнє програмне забезпечення, яке користувачі часто завантажують і встановлюють зі сторонніх сайтів. Після встановлення шкідники можуть отримати доступ до банківських реквізитів користувача і надіслати їх зловмиснику, надавши йому доступ до рахунків жертви. Ціна варіюється в межах $ 5 тис.
  • Здирницьке ПЗ зашифровує вміст комп’ютерної системи жертви і вимагає викуп у криптовалюті для відновлення даних. У той час як більшість зловмисників у 2020 році продають свій продукт по бізнес-моделі “здирницькі ПЗ як послуга”, програми для створення власного вимагача також доступні для покупки. Ціна оренди на місяць становить від $ 800, а довічної підписки – близько $ 2,5 тис.

Майже всі продавці високоякісних шкідливих програм надають покупцям докладні інструкції з використання своїх продуктів. Що стосується дешевих програм, то огляди на них і поради з налаштування публікуються навіть на YouTube.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ОЧИСТИТИ ІСТОРІЮ В УСІХ МОБІЛЬНИХ БРАУЗЕРАХ? ІНСТРУКЦІЯ

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ WHATSAPP З ДВОХ НОМЕРІВ? ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ANDROID

ЯК БЕЗПЕЧНО КУПУВАТИ ВЖИВАНУ ТЕХНІКУ? ПОРАДИ

ЯК НАЛАШТУВАТИ СПІЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ ФАЙЛІВ В ICLOUD? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ВИКОНАТИ РЕЗЕРВНЕ КОПІЮВАННЯ ДАНИХ НА ПРИСТРОЯХ IOS ТА ANDROID? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ВИМКНУТИ “ШПИГУНСЬКЕ ПЗ” У БРАУЗЕРІ FIREFOX?

До речі, представники кіберзлочинної спільноти розповіли виданню CyberNews про шахрайську схему з Facebook і PayPal, що приносить $1,6 млн доходу на місяць. Відмінною рисою цієї схеми є те, що жертва сама добровільно переводить гроші шахраям.

Стало відомо, що Xiaomi офіційно анонсувала нову версію фірмової оболонки MIUI 12 на базі Android 10 на честь 10-річчя від дня заснування свого бренду. Нова версія MIUI отримала візуальні зміни, а також безліч нових анімацій, покращений темний режим і більш детальні налаштування конфіденційності тощо.

Зверніть увагу, що більшість користувачів вважають, що використання складного PIN-коду та біометричних даних забезпечує всебічний захист месенджерів. Однак після інфікування телефона Джеффа Безоса, засновника інтернет-компанії Amazon, за допомогою шкідливого відео, яке було надіслане через WhatsApp, серед користувачів постало питання безпеки смартфона та захисту цього додатку.

Facebook випустила додаток для відеодзвінків Messenger Rooms, що дозволяє додавати в віртуальну кімнату до 50 осіб. У своєму блозі компанія особливо підкреслила безпеку Messenger Rooms. Але це не зовсім так.

Дезінформація про коронавірус “затоплює” Інтернет. Експерти закликають громадськість практикувати “гігієну інформації”. Ми зібрали поради того, що Ви можете зробити, щоб зупинити поширення фейків і паніки в Мережі.

В глобальній Мережі з’явилася інформація про нову операційну систему Windows 20, реліз якої може статися вже в кінці цього року, або ж на початку наступного. Новітня платформа містить у собі масу відмінностей від доступної зараз, тому вона гарантовано всіх порадує.